چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ -
- 23 Oct 2019
22 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مهدی خزعلی اعتصاب غذای اعتراضی خود را از سر گرفت
جرس: پسر زندانی سیاسی، مهدی خزعلی، از آغاز مجدد اعتصاب غذای اعتراضی پدرش خبر داد.

 

محمدصالح خزعلی در صفحه فیس بوک خود با اعلام این خبر و گلایه از کسانی که اعتصاب غذای پدرش را باور ندارند، نوشته است: " از واکنش پدرم به ردصلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی هراس داشتم. هشت ماه پدرم را در انفرادی نگه داشته اند، دستور آزادی پدر توسط قاضی پرونده صادر شده است و تودیع وثیقه صورت گرفته است و همچنان پدر را بدون حکم و با یک نامه از طرف وزارت اطلاعات در زندان نگه داشته اند! پس این مُرّ قانون که همیشه مورد تاکید رهبریست در کجا اعمال می شود؟"


متن دلنوشته فرزند مهدی خزعلی به شرح زیر است:
بخاطر کدام انتخاب پدرم در بازداشت است؟!
دوشنبه پدرم تماس تلفنی داشتند که غم و ماتم را بر خانه حاکم کرد و پشت تلفن پدر بود که میگفت مرا حلال کنید…
به پدر گفته بودم که علیه تان سخن زیاد است که مگر میشود این همه در اعتصاب غذا بود و سخن های دیگر که سخت مورد آزارم می شود، به همین دلیل گفت: محمدصالح اینکه می گویم وارد اعتصاب غذای خشک می شوم را خبری نکن.
ایکاش میشد عکسی از دوران اعتصاب غذای پدر منتشر شود ایکاش…
به هیچ عنوان حس خوبی ندارم. امروز خانواده پدر به ملاقات رفته بودند و از ورود عمویم ممانعت به عمل آوردند و سهم من از اطلاع از وضعیت پدرم هیچ است…
از واکنش پدرم به ردصلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی هراس داشتم. هشت ماه پدرم را در انفرادی نگه داشته اند، دستور آزادی پدر توسط قاضی پرونده صادر شده است و تودیع وثیقه صورت گرفته است و همچنان پدر را بدون حکم و با یک نامه از طرف وزارت اطلاعات در زندان نگه داشته اند! پس این مُرّ قانون که همیشه مورد تاکید رهبریست در کجا اعمال می شود؟
مُرّ قانون آن است گفته شده است به ایشان سخت گرفته نشود و تا بعد از انتخابات ایشان آزاد نخواهد شد. نمیدانم منظورشان کدام انتخاب است، هیچ شور و حال انتخاباتی دیده نمیشود حال این بازداشتها و نگه داشتن ها برای چیست؟!
دو هفته قبل به دادسرای اوین احضار شدم و بازپرس با توجه به گزارش وزارت اطلاعات مبنی بر اینکه من با مصاحبه با رسانه های خارج از کشور،اقدام علیه امنیت ملی انجام داده ام و به تعهدی استناد شد که قبل از آن در احضار به وزارت اطلاعات داده بودم مبنی بر اینکه با رسانه های بیگانه مصاحبه نخواهم کرد.
خسته ام، انتظارات زیاد و بسیاری از مسائل گفتنی نیست. اگر نارحتتان می کنم مرا ببخشید. تنها شما دوستان پدرم هستید که تسکین دهنده این دل شکسته هستید. التماس دعا

 

ارسال به :