جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -
- 06 Dec 2019
07 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
رونمایی جلیلی ازجریان تردید
 جرس: جریان «تردید» در حال ایجاد شدن است و همانگونه که ملت ایران اجازه «فتنه» و «انحراف» را نداد، امروز هم باید اجازه ایجاد تردید در ادامه قدرتمندانه مسیر ولایت را ندهد.

 

 به گزارش جرس سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی و یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری یازدهم امروز و در یکی از نطق های انتخاباتی خود در استان کهکیلویه و بویر احمد با شاره به حوادث پس از انتخابات ۸۸ اظهار کرد: ما در آن انتخابات به پشت خیمه دشمن رسیدیم اما عده‌ای با ایجاد « فتنه »، تردید ایجاد کردند تا ما را از پشت خیمه‌ها عقب برانند.

 

پس از انتخابات ۸۸ و در واکنش به تخلفات و تقلبهای صورت گرفته٬ اعتراضات مردمی گسترده ای در شهرهای مختلف ایران بویژه تهران صورت گرفت که منجر به پیدایش جنبشی مردمی  سبز  شد. آقای خامنه ای و نزدیکان ایشان پس از این حوادث از این جنبش اعتراضی و مردمی به عنوان جریان «فتنه» یاد میکنند و حامیان آنرا بی بصیرت و حامی فتنه می خوانند. موسوی و کروبی دو نامزد انتخابات سال ۸۸ نیز که به عنوان رهبران جنبش سبز از آنها یاد می شود توسط آقای خامنه ای به عنوان سران «فتنه» شناخته شده و به دستور او نزدیک به ۵۴۰ روز است که در حصر خانگی می باشند.

 

جلیلی در بخشی دیگر از سخنان خود همچنین اضافه کرد: پیشرفت و موفقیت کشور بر اثر حرکت در مبانی اسلام و پیروی ۱۰۰ درصد از ولایت مطلقه فقیه بود که کسانی تلاش کردند با انحراف و زاویه گرفتن از این مسیر نورانی در مسیر ملت ایران توقف ایجاد کنند.

 

جلیلی تصریح کرد: در زمانی که جمهوری اسلامی ایران به اسم اسلام ناب و مباره با رژیم صهیونیستی شناخته می‌شد، بحث‌هایی همچون مکتب ایرانی و دوستی با مردم اسرائیل را مطرح کردند. این انحراف بود و می‌خواست مانع پیشرفت ملت ایران شود، اما پیشرفت ملت ایران در مسیر خط ولایت مطلقه فقیه بوده است.
 

 

در اولین سال پس از انتخابات ۸۸ و در پی اعلام مشایی به عنوان معاون اول دولت محمود احمدی نژاد و شبهه آماده کردن او برای انتخابات سال ۹۲ ٬ موضع گیری های سختی علیه احمدی نژاد و مشایی توسط اغلب اصوگریان نزدیک به آقای خامنه ای صورت گرفت که درنهایت و با توجه به برخی از اظهارات مشایی در رابطه با رو به پایان بودن دوره اسلامی گرایی٬ مکتب ایرانی و دوستی با مردم اسرائیل طرفداران آقای خامنه ای از او و یارانش به عنوان جریان « انحرافی » یاد کردن و دلیل اصلی خروج احمدی نژاد از خط رهبری را نزدیکی به این جریان فکری دانستند.از نظر آنها این جنبش فکری تمایلات لیبرالی و ملی‌گرایانه زیادی دارد و به آن اندازه مذهبی نیست که بتواند در درون گروه حاکم محافظه‌کار ایران طبقه‌بندی شود.

 

این کاندیدای ریاست جمهوری در بخشی دیگر افزود: جریان «تردید» در حال ایجاد شدن است و همانگونه که ملت ایران اجازه «فتنه» و «انحراف» را نداد، امروز هم باید اجازه ایجاد تردید در ادامه قدرتمندانه مسیر ولایت را ندهد. اگر مسیر نورانی ولایت مطلقه فقیه را با صلابت بپیماییم و به مردم اعتماد کنیم و ادارات ما پشتیبان مردم شوند، حماسه‌های بزرگ و بیشتری در انتظار ملت ایران خواهد بود.

 

 

به نظر می رسد منظور آقای جلیلی از جریان تردید افرادی باشند که بیشتر انتقادات را به او و عملکردش در زمینه مذاکرات هسته ای وارد کرده اند. در راس این منتقدین می توان از دبیر سابق شورای عالی امنیت  ایران و دیگر کاندیدای ریاست جمهوری٬ حسن روحانی نام برد که جلیلی را به مقاومت نابخردانه در مذاکرات هسته ای محکوم می کند واو را یکی از دلایل اصلی تصویب قطعنامه های زیاد٬ به خطر انداختن منافع ملی و وضع تحریمهای شدید علیه مردم ایران می داند.

 

با اینکه آقای خامنه ای بارها تاکید کرده است که هیچ کاندیدایی در این انتخابات ندارد و از هیچ کاندیدایی نیز حمایت نمی کند ولی طرفداران جلیلی و بسیار از حامیان او و اصولگرایان٬ او را کاندیدای  مورد نظر رهبری می نامند. به نظر می رسد همسویی موضع گیری‌های سعید جلیلی با آقای خامنه ای و مطیع بودن او در برابر رهبر، که مسوول اتخاذ سیاست‌های عمده جمهوری اسلامی به ویژه در عرصه هسته ای است،  دلایل عمده  ایست برای حمایت آقای خامنه‌ای از او در کارزار ریاست جمهوری آینده. حمایتی که می تواند با مهندسی انتخابات صندلی ریاست جمهوری را برای جلیلی به ارمغان بیاورد.

 

 

ارسال به :