دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حمایت مسعود لدنی و ضیاء نبوی، دو زندانی سیاسی، از حسن روحانی
جرس: دو زندانی سیاسی با اشاره به اینکه "انتخابات پیش رو را كاملا آزاد، رقابتی و منصفانه نمی پنداریم"، خواستار حمایت از حسن روحانی شدند.


به گزارش جرس، مسعود لدنی فعال ملی – مذهبی و ضیاء نبوی، فعال دانشجویی زندانی، در پیامی مشترک خاطرنشان کرده اند که "فراموش نكرده ایم كه بسیاری از رهبران اصلاحات همچنان در زندان بسر می برند و نیز از خاطر نبرده ایم كه چه رنجها و مشقت ها برای حفظ حرمت و اعتبار آزادیمان كشیده شده است... اما به باور ما بهترین و معقولانه ترین رفتار انتخاباتی در شرایط موجود، انتخاب كسی است كه بیشترین امید معقولانه از آن بر می خیزد و كمترین هزینه ممكن بر آن مترتب است و این انتخاب از نظر ما چیزی نیست جزء شركت فعال در انتخابات و رای دادن به شخص آقای حسن روحانی."


متن این پیام به شرح زیر است:

مواجهه فعال با امر انتخابات و رای دادن به كاندیدای مورد اجماع اصلاح طلبان تنها زمانی تمام وجوه مثبت و منطقی خویش را می نمایاند كه با دیگر گزینه ها و امكانهای ما در عرصه سیاست ورزی انتخاباتی قیاس گردد. پر واضح است كه این انتخاب نه بدین معنا است كه ما انتخابات پیش رو را كاملا آزاد، رقابتی و منصفانه می پنداریم و یا اینكه چشمانمان را بر روی واقعیات دردناك امروز جامعه ایران بسته ایم. ما فراموش نكرده ایم كه بسیاری از رهبران اصلاحات همچنان در زندان بسر می برند و نیز از خاطر نبرده ایم كه چه رنجها و مشقت ها برای حفظ حرمت و اعتبار آزادیمان كشیده شده است. ما به خوبی آگاهیم كه تا چه حد عموم شهروندان و خصوصا طبقه متوسط شهری كه نسبت به تاثیر گذاری آرای شان در عرصه سیاست مایوس و مرددند و البته مسئولیت این امر را قبل از هر چیز متوجه اقتدارگرایانی می دانیم كه با سیاست های امنیتی، نابخردانه و غیر دمكراتیك شان در طی سالیان اخیر كشور را به سوی این وضعیت بغرنج سوق داده اند. با همه این احوال اما به نظر می رسد كه پرسش و مسئله اساسی ما این است كه چگونه می توانیم در بستر این محدودیتها و دشواریها همچنان به علایق، امیدها و دغدغه هایمان در قبال حفظ منافع ملی پایدار بمانیم و همچنان از مسیر عقلانیت و صلح طلبی خارج نگردیم. تصور ما بر این است كه اگر بخواهیم از تمامی تجارب و اندوخته های سیاسی مان در طی این دهه ها و ادوار گذشته برای پاسخ به این پرسش بهره بگیریم آنگاه ناگزیر از تایید این نكته ایم كه تا زمانی كه كمترین امیدی برای بهبود وضع موجود از طریق ساز و كار انتخاباتی وجود دارد هرگز نمی بایست از چنین انتخابی كناره جست. اعتقاد ما بر این است كه جامعه مدنی و عرصه عمومی در كشور بیش از هر چیز نیازمند شهروندان فعال، امیدوار و استواری است كه هرگز از پافشاری معقولانه بر حقوق خویش مایوس نمی گردند و در برابر مهیب ترین و یاس آورانه ترین ضربات اقتدارگرایان نیز از مدار خرد ورزی و امیدواری پای بیرون نمی نهند. از همین رو و در همین مسیر، رفتار مسئولانه و معقولانه جناب آقای عارف كه كناره گیری به نفع اجماع اصلاح طلبان می باشد را ارج می نهیم و آنرا نشانه شرافت و وجاهت سیاسی ایشان می پنداریم، باشد كه این درك بلند نظرانه و توسعه یافته ایشان از امر سیاسی، ترجیح مسائل عمومی بر تمنیات شخصی، درسی باشد برای همه قدرت طلبان و تنگ نظران عرصه سیاست امروز كه تاوان خود محوری ها و كج اندیشی هایشان را سالهاست كه شهروندان این مرز و بوم می پردازند.


در پایان، با احترام به رای و نظر تك تك شهروندان جامعه، این ایده و نظر را با آنان به اشتراك می گذاریم كه به باور ما بهترین و معقولانه ترین رفتار انتخاباتی در شرایط موجود، انتخاب كسی است كه بیشترین امید معقولانه از آن بر می خیزد و كمترین هزینه ممكن بر آن مترتب است و این انتخاب از نظر ما چیزی نیست جزء شركت فعال در انتخابات و رای دادن به شخص آقای حسن روحانی

مسعود لدنی – سید ضیا نبوی زندان كارون اهواز خرداد 1392
 

ارسال به :