یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آزادی زندانیان سیاسی و تغییر شیوه‌هایی چون حصر بخشی از مطالبات رای دهندگان است
جرس: در پی پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، اعظم طالقانی  در پیامی این پیروزی را به مردم تبریک گفت.  

 

به گزارش جرس، وی در این پیام یادآوری کرده است: حتماً رئیس جمهور برگزیده مردم از مطالبات شهروندان آگاهی کامل دارند و با توجه به اینکه خود فردی حقوقدان هستند از راه‌های دستیابی به آنها مطلع هستند.


متن کامل این پیام  به شرح زیر است:

 

با تبریک به تمامی مردم و مسئولینی که زحمت کشیدند و سعی کردند آرا و شمارش و اعلام آن را صحیح انجام دهند. لازم می‌دانم از آقای دکتر عارف و گذشت و هوشمندی ایشان تشکر کنم که با تصمیمی به جا جان دوباره ای به روند اصلاحات بخشیدند. به رئیس جمهور جدید آقای حسن روحانی هم شادباش می گویم. حتماً رئیس جمهور برگزیده مردم از مطالبات شهروندان آگاهی کامل دارند و با توجه به اینکه خود فردی حقوقدان هستند از راه‌های دستیابی به آنها مطلع هستند.


رعایت قانون اساسی، لزوم توجه به مطالبات گسترده زنان، تقویت نهادهای مدنی، تاکید بر حقوق اساسی شهروندان، آزادی مطبوعات، تلاش برای گردش آزاد اطلاعات و حذف فیلترینگ اینترنت، برگزاری انتخابات آزاد با حضور نمایندگان احزاب مختلف با رای مستقیم مردم، تلاش برای آزادی زندانیان سیاسی و تغییر شیوه‌هایی چون حصر، بهبود وضعیت اقتصادی، کاهش تورم و بیکاری تنها بخشی از مطالبات آنهایی است که به آقای روحانی رای داده‌اند و امید است با روحیه ای که از ایشان خبر داریم برای تحقق این اهداف همه تلاش خود را انجام دهند.
 

ارسال به :