پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
کویت: امیدواریم “کلید” رئیس جمهور روحانی، مسائل موجود در رابطه با کشورهای حوزه خلیج فارس را حل کند
جرس: در ادامه واکنش ها به پیروزی حسن روحانی، معاون وزیر امور خارجه کویت گفت: امیدواریم "کلید" رئیس جمهور روحانی، مسائل موجود در رابطه با کشورهای حوزه خلیج فارس را حل کند.


به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه کویتی القبس، "خالد جارالله" معاون وزیر خارجه کویت اظهار داشت: نگاه کویت به نتایج انتخابات ایران، خوب و مثبت است. اراده ملت ایران باعث شد حسن روحانی برای تصدی سمت ریاست جمهوری انتخاب شود. ما به تصمیم ملت ایران احترام می گذاریم.


او در آغاز نشست های برنامه آموزشی سالانه دیپلمات های عرب در زمینه حقوق بشر در کویت سخن می گفت.
معاون وزیر خارجه کویت افزود: همزمان، امیدواریم که رئیس جمهور منتخب بتواند گشایشی در همه پرونده ها و مسائل مربوط به روابط کویت، ایران و کشورهای جنوب خلیج فارس ایجاد کند.


جارالله ادامه داد: به تصمیم ملت ایران احترام می گذاریم و در عین حال آینده ای شکوفا را برای روابط ایران با کویت و با کل جهان امیدواریم.


معاون وزیر خارجه کویت اضافه کرد: آنچه که از رئیس جمهور جدید حسن روحانی شناخته ایم این است که او برای هدف تحقق اصلاحات تلاش می کند. نماد او هم در تبلیغات انتخابات کلید بود. امیدواریم این کلید همانی باشد که بخواهد بسیاری از پرونده ها و مسائل مربوط به ایران، کشورهای منطقه و جهان را حل کند.


معاون وزیر خارجه کویت در پاسخ به سؤالی درباره پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران و نگرانی کشورهای جنوب خلیج فارس درباره پرونده هسته ای ایران گفت: تماس ها با برادران در ایران ادامه دارد. پرونده هسته ای ایران از جمله آن مسائلی است که با کلید آقای روحانی، گشایش در آن ایجاد خواهد شد.

 

ارسال به :