چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ -
- 22 Jan 2020
25 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
افشین اسانلو در زندان درگذشت
 جرس: افشین اسانلو کارگر زندانی و برادر منصور اسانلو که در زندان رجایی شهر کرج دوران محکومیت خود را می‌گذراند، شب گذشته در سن ۴۲ سالگی درگذشت.

 

بنا به اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی توسط زندانیان سیاسی سابق، وی به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان رجایی کرج درگذشت.

 

افشین اسانلو که همراه با معترضان ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ دستگیر شده بود در حال گذراندن دوره محکومیت خود در زندان رجایی شهر بود و به دلیل بیماری به بیمارستان منتقل شده بود.

 

 

وی به همراه بازداشت شدگان اعتراضات ۲۵ بهمن ماه سال ۸۹ به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده بود هفدهم خردادماه، بر اساس تصمیم شورای انضباطی زندان اوین به بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) منتقل شده است.

 

 

افشین اسانلو اواخر آذرماه سال ۸۹، بدون در ترمینال جنوب تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مدت سه ماه و بدون اطلاع خانواده در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین تهران نگهداری می شد.

 

وی نهایتاً در اردیبهشت ماه سال گذشته در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی به پنج سال زندان محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز تائید شد.وی پیش از بازداشت مدتی در کشور عراق مشغول به کار بود. 

ارسال به :