شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ -
- 29 Feb 2020
05 رجب 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وضعیت بحرانی داروخانه های کشور و افزایش چک های برگشتی به شرکت های دارویی
جرس: رئیس انجمن داروسازان تهران از افزایش چک های برگشتی برخی داروخانه ها به شرکت های دارویی خبرداد.


جلیل سعیدلو در گفتگو با ایلنا در مورد ندادن دارو از سوی شرکت‌های دارویی به برخی از داروخانه‌ها به دلیل بدهی گفت: واقعیت این است داروخانه‌ها به دلیل افزایش قیمت دارو و عدم پرداخت مطالباتشان از سوی سازمان‌های بیمه گر با بحران نقدینگی مواجه شده اند.


وی با اشاره به اینکه وجود این مشکلات موجب افزایش چک‌های برگشتی برخی همکاران ما به شرکت‌های دارویی شده است، افزود: شرکت‌های دارویی از آنجایی که نگران برگشت پول خود هستند از همین رو از دادن دارو به داروخانه‌ها خودداری می‌ورزند.


سعیدلو با بیان اینکه درچنین شرایط سازمان دارایی هم بیشترین مالیات را برای داروخانه لحاظ کرده است، افزود: همه این عوامل دست به دست هم داده اند تا داروخانه‌ها با بحران شدید روبرو و توان خرید دارو را نداشته باشند.


رئیس انجمن داروسازان تهران تصریح کرد: داروخانه‌ها با اینکه مالیات سال ۹۰ را پرداخت کرده‌اند اما سازمان امور مالیاتی با توجه به اطلاعاتی که از آن‌ها گرفته‌اند برای این سال مالیات متمم برای داروخانه‌ها در نظر گرفته‌اند.


وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی بدون اینکه دقتی نسبت به هزینه‌ها و شرایط داروخانه ها داشته باشند این مطالبه مالیات چند برابری را کرده‌اند.


وی در پاسخ به این سوال که مطالبات داروخانه‌ها و سازمان‌های بیمه گر از چه زمانی پرداخت نشده است، افزود: سازمان تامین اجتماعی که بیشترین بدهی را به داروخانه‌ها دارد از دی ماه سال گذشته تاکنون مطالبات داروخانه‌ها را پرداخت نکرده است.

 

ارسال به :