سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ -
- 21 Jan 2020
24 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فشار بر امینی، رحمانی، ظفرمند و عسگری برای اعتراف‌گیری و مصاحبه‌های ساختگی
جرس: با گذشت حدود یک ماه از انتخابات ریاست جمهوری، بی خبری از بازداشت شدگان ایام انتخابات همچنان ادامه دارد. در همین حال خبرهای رسیده حاکی از ادامه فشار به این زندانیان برای اعترافات اجباری است.  

 

 

به گزارش ندای سبز آزادی، محسن رحمانی، اکبر امینی، پژمان ظفرمند و احمد عسگری از جمله کسانی هستند که در روزهای قبل و بعد از انتخابات بازداشت شدند. در روز میتینگ انتخاباتی حسن روحانی در جماران تعدادی از جمله محسن رحمانی بازداشت شدند که به تدریج به قید وثیقه آزاد شدند اما همچنان از وضعیت محسن رحمانی که در بند 240 به سر میبرد اطلاعی در دست نیست. اکبر امینی نیز چند روز قبل از انتخابات بازداشت شد و تا کنون در بند اطلاعات اوین به سر می برد.

 

در حالی که انتظار بود بعد از انتخابات ریاست جمهوری نیروهای امنیتی عقلانیت بیشتری در مورد بازداشت شدگان نشان دهند، اما هنوز هم آنان از ارائه هرگونه اطلاعات به خانواده بازداشت شدگان خودداری می کنند.

 

بر اساس این گزارش، پژمان ظفرمند و احمد عسگری پس از انتخابات بازداشت شدند. پژمان ظفرمند که ابتدا در ستاد دکتر عارف فعالیت می کرد پس از انصراف دکتر عارف از انتخابات، به ستاد دکتر روحانی رفت و در انتخابات برای ایشان تبلیغ نمود و دو روز بعد از انتخابات بازداشت شد. احمد عسگری نیز چند روز پس از انتخابات بازداشت شد.

 

بر اساس گزارش های رسیده به ندای سبز آزادی، هم اکنون خبرهای رسیده حاکی از آن است که با فشارهای روحی و جسمی، نیروهای امنیتی در پی سناریوسازی برای گرفتن اعترافات اجباری مبنی بر دخالت بیگانگان در انتخابات، از این اشخاص هستند.

 

این در حالی است که بعد از انتخابات و پیروزی حسن روحانی مردم در جشن های خود جوشی که در سراسر کشور برگزار شد با شعارهایی در حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی و درخواست برای رفع حصر و زندان ها شادی خود را جنش گرفتند.

 

تاکنون به این اشخاص اجازه ملاقات با خانواده و وکلایشان داده نشده است. اشخاص بازداشت شده در طول ایام انتخابات تنها در چهارچوب فعالیتهای ستادها فعال بودند و تنی چندکه به عدم شرکت در انتخابات معتقد بودند هیچ گونه فعالیتی ننموده اند و دلیل بازداشتشان مشخص نیست و نه تنها هیچ ارتباطی با بیگانگان نداشته اند بلکه با هیچ حزب و گروهی نیز در داخل و خارج کشور مشارکت نداشته اند و فعالیتشان تنها همراه با جنبش مردمی به حق مردم بوده است.

ارسال به :