سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
22 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تشدید فشار بر پژمان ظفرمند و اکبر امینی برای اعتراف گیری
جرس: پدر پژمان ظفرمند از تماس فرزندش خبر داد که همچنان در انفرادی بند 240 به سر می برد و تحت فشارهای روحی برای گرفتن اعتراف قرار دارد.تا کنون به خانواده اجازه ملاقات داده نشده است و تنها در این مدت دوبار تماس تلفنی داشته است. به گفته پدر ظفرمند، پژمان در تماس اخیر خود از حال روحی مناسبی برخوردار نبوده و از فشارهای وارده در زندان و بازجویی ها به شدت عصبی بوده است.این فشارها برای گرفتن اعترافات واهیست.


به گزارش جرس، اکبر امینی نیز در همین وضعیت قرار دارد. امینی چند روز قبل از انتخابات و پژمان ظفرمند چند روز بعد از انتخابات بازداشت شدند.


امینی همچنان در انفرادی بسر می برد و بنا به گزارش های رسیده، اتهام وارده بر امینی و ظفرمند مشترک است و هدف بازجویان تنها گرفتن اعتراف برای ارتباط با بیگانگان و اتهامات واهی دیگرمی باشد. در صورتی که به گواه خانواده و دوستان، در ایام انتخابات صرفا در ستادهای انتخاباتی فعال بوده اند.


پژمان ظفرمند در طول تبلیغات انتخاباتی در ستاد دکتر عارف در شرق تهران فعالیت می کرد که پس از انصراف عارف، در ستاد روحانی فعال بود. پیش ازاین  نیز پژمان ظفرمند در سرای اهل قلم بازداشت شده بود که پس از یک ماه بازداشت آزاد شد و در شعبه 15 توسط قاضی صلواتی به سه سال حبس محکوم گردید. اکبر امینی نیز در شعبه 15 توسط صلواتی به اتهام شرکت در جلسات سرای اهل قلم به پنج سال زندان محکوم گردید.


بر اساس گزارش ها، نیمه شب ماموران امنیتی چند روز بعد از انتخابات، با یورش و شکستن درب ورودی منزل آقای امینی، وی را بازداشت و به همراه خود می برند. همچنین در مورد ظفرمند، چند روز اول هیچ کس از وضعیت وی خبر نداشت که پس از تماس از زندان اوین، خانواده از بازداشت او مطلع می شوند.

 

ارسال به :