یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
جلوگیری از برگزاری مراسم  برای اعدام شدگان سال ۶۷ در خاوران
جرس: مأموران امنیتی و انتظامی صبح امروز از برگزاری مراسم دهم شهریور ماه در گورستان خاوران جلوگیری کردند. 

به گزارش شبکه های اجتماعی،ماموران از ورود بستگان اعدام شدگان سال 1367 به گورستان خاوران جلوگیری کردند. این در حالی است که تعداد ماموران نسبت به سال های گذشته کمتر بوده است.
جعفر بهکیش یکی از اعضای خانواده های اعدام شدگان در صفحه فیس بوک خود نوشت که امسال نیزمانند چندین سال قبل، ماموران امنیتی از اواخر مرداد ماه تماس با خانواده ها ی اعدام شدگان و یا احضار آنان به مراکز امنیتی را شروع کردند.
بستگان اعدام شدگان تابستان سال 1367 از سال 1368 بر اساس تصمیم جمعی قرار بر آن داشته اند که در دهم شهریور ماه هر سال در گورستان خاوران گرد هم آیند. اما هرسال آنان با محدودیت ها و ممانعت هایی برای برگزاری مراسم مواجه بوده اند.
همچنین در سالگرد اعدام های سال 1367 مادر انوشیروان لطفی که از جمله افراد اعدام شده در آن سال است، در پیام کوتاهی یاد همه اعدام شدگان سیاسی و عقیدتی را گرامی داشت. به گزارش سایت بیداران او در پیام کوتاه خود از خاوران به عنوان دشت عاشقان نام برده و نوشته است: "تو عزیزان ما را در بر گرفتی و ٢٥ سال جسد آنها را حفظ کردی، در محلی که نه نامی و نه نشانی و نه سنگی است و از خار و خاشاک پوشیده بود و هست."
او در ادامه با ابراز امیدواری از اینکه روزی آنجا را به گلستان تبدیل کنند، نوشته است: "آری، ٢٥ سال از آن تاریخ می گذرد، چه زود گذشت، اما و اما بر دل ما خانواده ها چه گذشت که خود دانیم و بس."
 

ارسال به :