سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تشویق و ابراز احساسات جوانان برای موسوی و کروبی و زندانیان سیاسی
جرس: در همایش جوانان اصلاح طلب بار دیگر نام رهبران جنبش سبز مهدی کروبی و میرحسین موسوی و یاد زندانیان سیاسی شرکت کنندگان را به وجد آورد و آنان با تشویق های ممتد از این افراد تقدیر و تمجید کردند.  

 

غلامعلی رجایی که به نمایندگی از هاشمی رفسنجانی در این همایش شرکت کرده بود در توصیف این همایش نوشته است: سخنرانی های ما با سوت و کف زدنهای ممتد جوانان همراه بود.بخصوص وقتی من از لزوم پایان دادن به حصرآقایان موسوی و کروبی و آزادی زندانیان سیاسی به دلیل تغییرشرایط سیاسی کشور و روی کارآمدن دولت جدید سخن بمیان آوردم، این صحنه دقایقی طول کشید تا جایی که نتوانستم به صحبت ادامه دهم.

 

در این همایش همچنین نماهنگی به مناسبت گرامیداشت رشید اسماعیلی از جوانان اصلاح‌طلب استان اصفهان پخش شد و هیات اجرایی برگزارکننده همایش به مناسبت قدردانی از تلاش اعضای ستادهای ملی در استان‌های مختلف و نیز نهادهای مدنی فعال در این زمینه لوح‌های یادبودی را به نمایندگان آنان اهدا کرد. مسئول ستاد کردستان که به دلیل فعالیت موثر با کمترین امکانات مورد قدردانی قرار گرفته بود پس از دریافت لوح آن را به عبدالله رمضان‌زاده، از فعالان اصلاح‌طلب اهدا کرد.

 

 

همان‌طور که پس از او مسئول ستاد استان خوزستان لوح اهدایی‌اش را به مجید دری، ضیا نبوی و مسعود لدنی سه نفر از جوانان فعال سیاسی که اکنون دوران محکومیت خودشان را در زندان کارون اهواز می‌گذرانند اهدا کرد. پس از تقدیر از ستاد ملی جوانان اصلاح‌طلب استان سیستان و بلوچستان و در بخش قدردانی از تشکل‌ها و نهادهای مدنی اصلاح‌طلب هیات اجرایی با سپاس و قدردانی از همراهی روزنامه‌های اعتماد و شرق برای حمایت و انتشار تفکر اصلاح‌طلبی لوح تقدیر خود را به روزنامه «بهار» اهدا کرد؛ لوحی که خبرنگار بهار به نمایندگی از تحریریه روزنامه آن را به روزنامه‌نگاران در بند و زنان نستوه میهن تقدیم کرد.

 

 

همایش دوروزه جوانان اصلاح‌طلب با برگزاری کارگاه‌های تخصصی همچون بررسی حوادث اخیر سوریه با حضور کارشناسانی چون جاوید قربان‌اوغلی و محمد علی سبحانی ادامه یافت.

 

به گزارش نوروز، جوانان اصلاح‌طلب سراسر کشور پس از سال‌ها گرد هم آمدند تا از تلاش فعالان ستادهای ملی جوانان اصلاح‌طلب در استان‌های مختلف برای افزایش مشارکت سیاسی در انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم و حمایت از رییس‌جمهوری منتخب مردم قدردانی کنند. با این حال آنچه بر شور و شوق همایش دوروزه‌ای که در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد می‌افزود به رسمیت شناخته‌شدن حق اجتماع تشکل‌ها از سوی دولت حسن روحانی بود. چه باوجود لغو مجوز صادر شده برای برگزاری این همایش دو روز پیش از روز موعود این رایزنی‌های اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری بود که سبب شد شورای تامین استان از رای به لغو مجوز بازگردد و امیدهای جوانان اصلاح‌طلب برای گردهمایی بی‌دغدغه را پس از سال‌ها ناامید نکند.

 

 

همایش با پخش پیام تصویری سیدمحمد خاتمی، رییس‌جمهوری پیشین کشورمان آغاز شد. محمدرضا خاتمی، حسین مرعشی، حسین کمالی و غلامرضا رجایی نیز از جمله سخنرانان مدعو این همایش بودند.

 

 

سخنرانانی که تکرار نام و یاد یاران غایب جمع در سخنان‌شان با غریو سپاس و تشویق ممتد جمعیت صدها نفره جوانان حاضر در سالن همراه می‌شد و یاد ایام را زنده می‌کرد.

 

محمدرضا خاتمی، دبیرکل پیشین حزب مشارکت و نایب‌رییس مجلس ششم که به گفته خودش پس از 50ماه همایش جوانان اصلاح‌طلب نخستین جایی بود که او در آن سخنرانی می‌کرد و تاکیدش بر عضویت در حزب متبوعش با تشویق حاضران مواجه شد.

 

 

غلامعلی رجایی در توصیف این همایش از مسئولان محلی بشدت انتقاد کرده و نوشته است: دو روز اخیر در شهرکرد همایش تقدیراز جوانان اصلاح طلب کشور- فرخ شهر- برگزارشد . صبح پنجشنبه من و دکترسید محمدرضا خاتمی-دبیر کل جبهه مشارکت- و آقایان سید حسین مرعشی- حزب کارگزاران- حسین کمالی- دبیرکل حزب اسلامی کار- مهمانان ویژه این همایش بودیم .

 

درمراسم افتتاحیه این همایش عرایضی تقدیم کردم.بعد ازسخنرانی کوتاه من، پیام جناب سید محمد خاتمی که ضبط ویدیویی شده بود، پخش شد.بعد آقایان مرعشی وخاتمی وکمالی سخنرانی کردند.نکته تکاندهنده این بود که دکترسید محمد رضا خاتمی می گفت پس از ۵۰ ماه برای اولین باراست که دارد درکشور سخنرانی می کند!

 

سخنرانی های ما با سوت و کف زدنهای ممتد جوانان همراه بود.بخصوص وقتی من از لزوم پایان دادن به حصرآقایان موسوی و کروبی و آزادی زندانیان سیاسی به دلیل تغییرشرایط سیاسی کشور و روی کارآمدن دولت جدید سخن بمیان آوردم، این صحنه دقایقی طول کشید تا جایی که نتوانستم به صحبت ادامه دهم.

 

در این سخنرانی از اسلام رحمانی سخن گفتم و افزودم اعتدال و اصلاح طالبی دو حلقه ازحلقه های خط امام هستتد و آرزو کردم این خط نورانی، همچنان زایشهای مبارکی برای کشورداشته باشد.

 

همیشه دیدار با جوانان آدم را تازه می کند دنیایی از صفا ،سادگی، یکرنگی ،پاکی، شور و امید که درچهره های آنان موج می زند به آدم منتقل می شود.

 

جوانان پرسشهای زیادی داشتند که درحد توان وفرصت من و آقای دکتر سید محمدرضا خاتمی به آنها پاسخ دادیم.

 

بعضی از آنها از رنگ عوض کردن بعضی چهره های دولت قبل که چون می خواهند دراین دولت برای خود سمتی دست وپا کنند، رنگ عوض کرده ونقش همراه بازی می کنند ،شدیدا ابراز نگرانی می کردند .به آنها گفتم با دولت درتماس باشند واطلاعات خود را در مورد این افراد سریعا منعکس کنند.

 

نکته عجیبی که دیروز در ابتدای همایش گفته شد این بود که مقامات فعلی استان و شهرکرد از دادن مجوز برگزاری و جا به این جوانان پاک که در روی کارآمدن دولت روحانی نقش مهمی داشته اند و مع الاسف چندان اعتنایی به آنها نشده است خودداری کرده بودند تا جایی که جناب آقای اسحق جهانگیری معاون اول رییس جمهورناچارشده است مستقیما وارد قضیه شود و به استانداردستوردهد به این جوانان مجوز برگزاری همایش داده شود! با این همه سالن دولتی نداده بودند و همایش درسالنی برگزار شد که می گفتند سالن عروسی است و عصرباید تخلیه می شد و شد.

 

جوانان بهت زده بودند که باروی کارآمدن این دولت چرا مقامات محلی چنین رفتاری را با آنان داشته اند. حق با آنها بود.

 

دولت جدید باید به نقطه نظرات کسانی که درروی کار آمدن آن نقش داشته اند، توجه جدی داشته باشد و ارتباط خود را با آنها حفظ کند.بعضی هم ازتصمیم دولت روحانی مبنی براینکه کارستادهای استانهاتمام شده است گله داشتند ومی گفتند این کارنباید انجام می شد و این ارتباط باید حفظ می شد.

 

در پایان مراسم افتتاحیه از حوانان فعال بعضی استانها درانتخابات اخیر تقدیرشد.

 

پنجشنبه شب درزمین چمن استادیوم شهرکرد دیدارهای پراکنده ای با بعضی ازجوانان اصلاح طلب استانهای مختلف داشتیم. ساعت نیم بامداد جمعه از اصفهان به تهران برگشتیم. 

ارسال به :