جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ -
- 24 Jan 2020
27 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
زنگنه: زنجانی دو میلیارد دلار پول فروش نفت را هنوز نداده است
جرس: بیژن نامدار زنگنه در پاسخ به سئوالی در مورد واریز درآمدهای فروش نفت به حساب فردی به نام بابک زنجانی، گفت: این فرد بالای 2 میلیارد دلار از پول نفت به فروش رفته کشور را هنوز برنگردانده است که در حال پیگیری این موضوع هستیم  

 

به گزارش مهر، وزیر نفت با بیان اینکه درباره ادامه سهمیه بندی بنزین دولت باید تصمیم‌گیری کند نه وزارت نفت، گفت: درآمدهای نفتی که در بودجه پیش بینی شده بود، محقق شده است، ضمن اینکه می‌خواهم دستورالعملی را تنظیم کنم که سوآپ نفت دوباره فعال شود.

 

بیژن نامدار زنگنه امروز در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در مورد واریز درآمدهای فروش نفت به حساب فردی به نام بابک زنجانی، گفت: این فرد بالای 2 میلیارد دلار از پول نفت به فروش رفته کشور را هنوز برنگردانده است که در حال پیگیری این موضوع هستیم. در عین حال زنجانی گفته است که این مبلغ به حساب من واریز شده اما به دلیل اینکه آمریکا آن را بلوکه کرده، نمی توانم مبلغ را به خزانه واریز کنم.

 

زنگنه در مورد افزایش ظرفیت تولید نفت اظهارداشت: ظرفیت تولید نفت در سال 84 حدود 4 میلیون بشکه در روز بوده است، مقدار تولید تابع عرضه و تقاضا در بازار است. 

 

وی در پاسخ به سئوالی در مورد تصمیم گیری جدید برای ادامه سهمیه بندی بنزین گفت: دولت باید در مورد سهمیه بندی بنزین تصمیم گیری کند و این تصمیم در وزارت نفت گرفته نمی شود و هنوز هم در این خصوص بحثی در دولت آغاز نشده است.

 

وی همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر تحقق درآمدهای نفتی پیش بینی شده در بودجه از ابتدای سال تاکنون گفت: همان میزان درآمدی که در بودجه برای وزارت نفت پیش بینی شده بود، تقریبا محقق شده و رقم آن در خاطرم نمانده است.

ارسال به :