یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ادامه شكايت خانواده روح الاميني عليه قضات كهريزك/احضار مرتضوي به دادسرا
 جرس: وکیل مدافع خانواده مرحوم روح‌الامینی از احضار سعید مرتضوی دادستان سابق تهران به دادسرا در رابطه با بخش دیگری از حادثه بازداشتگاه کهریزک خبر داد.  

 

به گزارش ایرنا، «ميرمجيد طاهري» روز سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۲، با بیان آنکه بخشی از شکایت ما همچنان در دادسرا جریان دارد و پیگیر آن هستیم، افزود: خیلی وقت است که مرتضوی درباره این بخش از شکایت ما به دادسرا احضار شده ولی هنوز در دادسرا حاضر نشده است.

 


وکیل مدافع خانواده مرحوم روح‌الامینی گفت: این بخش از شکایت صورت گرفته نیز سیر قانونی خود را در دادسرا طی می‌کند و منتظر حضور مرتضوی در دادسرا هستیم.

 


طاهری یادآور شد: این بخش از پرونده در واقع ادامه پرونده قبلی است که دادسرا به دادگاه ارسال نکرده بود و در این بخش نیز حیدری فرد و مرتضوی مورد شکایت واقع شده‌اند.

 

وکیل مدافع خانواده مرحوم الامینی با بیان اینکه قانون برای همه یکسان است، گفت: اگر مرتضوی در دادسرا حضور نیابد باید مطابق قانون با وی برخورد شود.

 

وکیل مدافع خانواده مرحوم روح الامینی همچنین درباره پرونده موسوم به قضات کهریزک که خردادماه امسال محاکمه متهمان آن برگزار و منجر به صدور رأی شد، گفت: این پرونده نیز برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به دیوان عالی کشور ارسال شده و به شدت پیگیر آن هستیم.

 

وی با بیان آنکه رسیدگی‌های دیوان عالی کشور شکلی است، افزود: البته باید به این مساله توجه داشت که این پرونده یک پرونده معمولی نیست و لوایح زیادی در آن وجود دارد و تحقیقات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است.
طاهری یادآور شد: در واقع این پرونده ادامه همان پرونده دادسرای نظامی است که خیلی‌ها محاکمه شدند و از خیلی از افراد و شهروندان عادی تحقیق شد، هرچند که اوراق این پرونده زیاد است.

 

بر اساس این گزارش، دادگاه رسیدگی به اتهامات قضات کهریزک ابتدای خردادماه امسال پس از ۱۱ جلسه رسیدگی در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی پایان یافت و اواخر خردادماه نیز احکام متهمان صادر شد.

 

پس از صدور حکم از سوی دادگاه، هر سه متهم و دو نفر از شکات به رأی دادگاه اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه نهم دیوان عالی کشور ارسال شد.
 

ارسال به :