دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -
- 06 Apr 2020
12 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پرونده‌های مطبوعاتی در دادگاه به صفر رسید/ آغاز کار هیات منصفه جدید مطبوعات در مهر
جرس: با رسیدگی به تمامی پرونده‌های مطروحه در دادگاه و اتمام دوره دو ساله فعالیت هیات منصفه مطبوعات، رسیدگی به پرونده‌های مطبوعاتی از مهر ماه به‌روز می‌شود.  

 

شهاب مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بررسی به پرونده‌های مطبوعاتی در دادگاه کیفری استان تهران به پایان رسید و 24 شهریور ماه آخرین جلسه رسیدگی به پرونده‌های مطبوعاتی برگزار شد.

 

این عضو هیات منصفه مطبوعات ادامه داد: در مهر ماه دوره 2 ساله هیات منصفه مطبوعات به اتمام می‌رسد و برای تعیین اعضای جدید هیات منصفه مطبوعات دعوت به عمل آمده است و به زودی در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، طبق ماده 36 قانون مطبوعات، «هر دو سال یکبار در مهر ماه جلسه ای جهت تعیین اعضای هیئت منصفه در تهران به دعوت نماینده رئیس قوه قضاییه و با حضور وی، رئیس کل دادگستری استان، رئیس شورای شهر، رئیس سازمان تبلیغات و نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور و در مراکز استان به دعوت رییس کل دادگستری استان و با حضور وی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رییس شورای شهر مرکز استان، رییس سازمان تبلیغات و امام جمعه مرکز استان یا نماینده وی تشکیل می‌شود».

 

هئیت مذکور در تهران (21) نفر و در سایر استان‌ها (14) نفر از افراد مورد اعتماد عمومی را از بین گروه های مختلف اجتماعی (روحانیون، اساتید دانشگاه، پزشکان، مهندسان، نویسندگان و روزنامه نگاران، وکلای دادگستری، دبیران و آموزگاران، اصناف، کارمندان، کارگران، کشاورزان، هنرمندان و بسیجیان) به عنوان اعضاء هیئت منصفه انتخاب می‌کند.

 

همچنین اعضای هیئت منصفه مطبوعات باید دارای شرایطی از جمله، داشتن حداقل سی سال سن و تاهل، نداشتن سابقه محکومیت موثر کیفری، اشتهار به امانت صداقت و حسن شهرت و صلاحیت علمی و آشنایی با مسایل فرهنگی و مطبوعاتی باشند. 

ارسال به :