سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاجگردون: نمایندگان بر افزایش قیمت انرژی تاکید دارند، دولت مقاومت می کند
جرس: نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: هنوز به طور رسمی وارد بحث اصلاح اجرای هدفمندی یارانه ها با دولت نشده ایم. آنچه مطرح شده بیشتر اظهارنظر های نمایندگان مجلس و مسوولان دولتی بوده است. به هرحال آنچه مسلم است باید فکری برای جبران نقص های اجرایی در هدفمندی یارانه ها بشود. باید دید دولت چه برنامه ای برای آن دارد. مجلس هنوز به طور رسمی دیدگاه مشخصی ارائه نداده است. نظر شخصی بنده برای اصلاح این روند این است که به منظور پر کردن شکاف میان درآمد و هزینه ها در هدفمندی یارانه ها، پرداخت یارانه نقدی به اقشار پردرآمد محدود شود تا بتوان برای بخش سلامت و تولید هم سهمی را در نظر گرفت.

 

غلامرضا تاجگردون ادامه داد: برای افزایش درآمد در هدفمندی یارانه ها یکی از راهکارها که در قانون هم پیش بینی شده، افزایش قیمت حامل های انرژی است البته دولت تاکید دارد که تا پایان امسال به منظور مقابله با تورم، افزایش قیمتی در دستور کار قرار نگیرد اما برخی نمایندگان چنین پیشنهادی را ارائه داده اند. باید دید دولت چه برنامه زمانی را برای افزایش قیمت حامل های انرژی در نظر می گیرد.

 

وی افزود: پیش بینی دقیقی نمی توان از این موضوع داشت. در این زمینه تصمیم دولت تاثیر گذار است. لایحه اصلاحیه بودجه برای تغییرات در درآمد و هزینه سال جاری مورد بررسی قرار رفته است اما تغییرات در شیوه پرداخت یارانه ها و یا افزایش نرخ حامل های انرژی می تواند به طور مجزا و در زمانی دیگر توسط دولت اعمال شود.

ارسال به :