پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
جزئیاتی از تصمیم جدید ارزی دولت
جرس: وزیر صنعت، معدن و تجارت از توافق با معاون اول رئیس جمهور برای حذف پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان تا پایان هفته آینده خبر داد.  

 

به گزارش مهر، محمدرضا نعمت زاده امروز در مراسم هفدهمین سالروز ملی صادرات در تهران گفت: براساس آخرین توافق با معاون اول رئیس جمهور، پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان تا پایان هفته آینده حذف می شود.

 

وی در این باره توضیح داد: دیشب در نشستی با اسحاق جهانیگیری، معاون اول رئیس جمهور به این جمع بندی رسیدیم که پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان تا پایان هفته آینده حذف و در کنار آن، معافیت مالیاتی آنان دوباره برقرار شود.

 

محمدرضا نعمت‌زاده پیش از این هم گفته بود: برای رفع معضل پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان با ارسال نامه به ستاد تدابیر ویژه اقتصادی خواستار لغو این محدودیت‌ها شده‌ایم که طی یک تا دو ماه آینده نتایج این بررسی‌ها مشخص خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه به‌دنبال لغو دریافت مالیات‌های صادراتی هستیم و اکنون بیشتر کار وزارتخانه معطوف به مقررات زدایی است، افزوده بود: متأسفانه سازمان امور مالیاتی نیز با استناد به این مصوبه مزاحمت‌های بسیاری را برای صادرکنندگان ایجاد کرده که درخواست کرده‌ایم تا پرداخت مالیات از سوی صادرکنندگان لغو شود. 

ارسال به :