چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ -
- 22 Jan 2020
26 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وزیر کشور: مشارکت و مجاهدین مسائل خود را باقوه قضاییه پیگیری کنند
جرس: وزیر کشور درباره چگونگی ادامه فعالیت دو حزب سازمان مجاهدین و جبهه مشارکت  اظهار کرد: آنها باید مسائل قانونی خود را که با قوه قضاییه مطرح است از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.  

 

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز سی‌ام مهر، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این مسئله که گفتته می‌شود که حکم توقف فعالیت این احزاب از سوی کمیسیون ماده 10 احزاب بوده و مرجع قضایی نیز این حکم را باطل کرده است که وزیر کشور در این باره گفت: باید این احزاب از طریق مراجع قضایی فعالیت‌شان را پیگیری کنند و بعد از آن مثل بقیه احزاب فعالیت‌ کنند.  

 

وزیر کشور درباره احیای خانه احزاب گفت: ما از روز اول که در وزارت کشور مستقر بودیم درباره این موضوع سوالات زیادی از ما شد. ملاقاتی هم با دوستان داشتیم و معاونان سیاسی ما ملاقات‌هایی داشتند.

 

رحمانی فضلی با تاکید بر این‌که سیاست ما در حوزه سیاسی، مدیریت سیاسی است، خاطرنشان کرد: وزارت کشور، حزب و گروه سیاسی نیست و نه کار سیاسی و نه سیاسی‌کاری می‌کند و این موضوع از مرزهای ماست. وزارت کشور باید فعالیت‌های سیاسی موجود در جامعه را از طرف اشخاص و احزاب و گروه‌ها قانونمند، قاعده‌مند، شفاف و مسئولیت‌پذیر کند.

 

وی خاطرنشان کرد: خانه احزاب به عنوان یکی از نهادهایی که در این امر فعالیت داشته، متاسفانه از سال‌ها قبل به دلایل مختلفی که مربوط به خود خانه احزاب می‌شده است نتوانسته مدت فعالیت‌هایش را تمدید کند و ادامه کار دهد در حالیکه ما اعلام کردیم حاضریم وقتی دوستان جلسات خود را برگزار و مسائل داخلی خود را حل کردند ، مجمع عمومی‌شان را برگزار کنند و هیات مدیران‌شان را انتخاب و زمان فعالیت خانه احزاب را تمدید و در نهایت کارشان را ادامه دهند.

 

وزیر کشور با تکذیب این که از سوی خانه احزاب عنوان شده فرم‌ها و پیگیری‌های مربوط به تمدید پروانه خانه احزاب هم‌اکنون در وزارت کشور موجود است و حالا باید وزارت کشور اسناد مربوط به خانه احزاب را به این تشکل پس بدهد گفت: اینطور نیست. آنها باید مجمع‌شان را تشکیل دهند. این موضوع مدارک نمی‌خواهد، کسی هم مانع‌شان نیست. باید پروانه فعالیت‌شان را تمدید کنند و کارشان را ادامه دهند و ما حاضریم به آنها کمک کنیم.

 

 

ارسال به :