پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دفاع آخر اکبر امینى در دادسراى اوین
جرس: شعبه ششم بازپرسى دادسراى اوین با احضار اکبر امینى از زندان اوین آخرین دفاع وى را اخذ کرد.

 

به گزارش کلمه، اکبر امینى زندانى سیاسى محبوس در بند ٣۵٠ زندان اوین طى روزهاى اخیر با حضور در شعبه ششم بازپرسى اوین که قاضى امیرناصرى مسئولیت آن را برعهده دارد در خصوص اتهام «اجتماع و تبانى» و «تبلیغ علیه نظام» آخرین دفاع خود را بدون حضور وکیل‌اش ارائه کرد.

 

اکبر امینى از فعالان جنبش سبز که پس از سال ٨٨ چندین نوبت بازداشت و محاکمه شده است آخرین بار پنج ماه پیش، ١٧ خرداد سال جارى یعنى کمتر از یکهفته مانده به انتخابات ریاست جمهورى پس از تهدیدهاى مکرر تلفنى از سوى نیروهاى امنیتى، نیمه شب در منزل‌اش بازداشت شد، بازداشتى که با حضور ده مامور عملیات و توام با تفتیش منزل بود.

 

اکبر امینى در دفاع از خود ضمن رد اتهامات با استناد به قانون و با اشاره به اینکه عناوین محکومیت اخیرش به ۵سال حبس تعزیرى مشابه پرونده جدید است، خواستار تجمیع دو پرونده و رسیدگى یکجاست.

 

چندى پیش یکى از نزدیکان اکبر امینى به کلمه گفته بود: بازداشت اکبر در آستانه رویدادهاى سیاسى به یک عادت براى نهادهاى امنیتى تبدیل شده است.

 

به گفته وى این عادت به بازداشت و حساسیت شدید نسبت به اکبر امینى به ویژه پس از اقدام جسورانه او در ٢۵بهمن ٨٩ و نصب نمادهاى سبز بر روى یک جرثقیل مرتفع در برابر دادگاه انقلاب تهران ایجاد شده است.

 

در جریان پرونده اخیر، این فعال جنبش سبز بلافاصله پس از بازداشت به سلول انفرادى در بازداشتگاه ٢۴٠ اوین منتقل و به مدت ١٠٣ روز در حالى که فضاى عمومى کشور دستخوش پیروزى تغییرخواهان بود با نگهدارى درایزوله کامل خبرى تحت فشارهاى شدید بازجویى شد. امینى در تمام این دوره از حق ملاقات با خانواده محروم بوده و بازجویان با تهدید و ارعاب خواستار حضور وى در اعتراف تلویزیونى شدند.

ارسال به :