دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -
- 06 Apr 2020
12 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
یونسی: باید اقلیت‌های مذهبی را در تصمیم‌های ملی دخالت دهیم
 جرس: علی یونسی وزیر اطلاعات دولت خاتمی، در پاسخ به سؤالی درباره ترور دادستان زابل گفت: در وهله اول به خانواده دادستان زابل تسلیت می‌گویم. این گونه ترور‌ها ادامه عملیات تروریستی گروه‌های سلفی وابسته به القاعده است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران از آنها حمایت می‌کنند.  

 

به گزارش فارس، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها، پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه شانزدهم آبان،  در حاشیه مراسم تشییع پیکر حیبب‌الله عسکراولادی در زمینه اقدامات لازم برای پیشگیری از انجام عملیات‌های تروریستی گفت: بیش از هر چیزی باید اقلیت‌های مذهبی به خصوص اهل سنت را در تصمیمات ملی دخالت بدهیم. راهکار بنده این است که نیروهای امنیتی متحد شده و با کنار گذاشتن اختلافات ریشه‌های ترور را شناسایی کرده و خنثی کنند.

 

وی بر این نکته تأکید کرد که باید اقدامات اطلاعاتی به صورتی دنبال شود که شاهد تکرار حوادث این چنینی نباشیم.

 

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها در جمع‌بندی سخنان خود تصریح کرد: پیشگیری بیش از هر چیز در مباحث این چنینی باید مورد توجه قرار گیرد که برای پیشگیری مشارکت مردم در مدیریت برنامه‌ها و اشراف اطلاعاتی از جمله اقدامات مورد نیاز است.

 

وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌های دولت برای اداره اقلیت‌ها و اقوام گفت: در این زمینه برنامه‌هایی آماده کرده و به رئیس جمهور ارائه کردم که امیدوارم تصویب و اجرا شود. 

ارسال به :