شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
16 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پانزدهمین سالگرد قتل داریوش و پروانه فروهر، اول آذر برگزار می‌شود
جرس: پانزدهمین سالگرد قتل داریوش و پروانه فروهر، دو تن از قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای سال ۷۷، جمعه اول آذر ماه در تهران برگزار خواهد شد.  

 

به گزارش جرس، پرستو و آرش فروهر در فراخوانی با بیان این که "در بزرگداشت داریوش و پروانه فروهر در پانزدهمین سالگرد به خون خفتنشان ما را تنها نگذارید" از مردم دعوت کرده‌اند تا روز جمعه یکم آذرماه ۱۳۹۲ از ساعت ۳ تا ۵ بعدازظهر در مراسم آنان شرکت کنند.

 


این مراسم در خیابان سعدی جنوبی، خیابان هدایت (شهید قائدی)، کوچه مرادزاده( روبه‌روی خیابان علایی)، پلاک ۱۸ برگزار خواهد شد.

 

روز گذشته، دختر پروانه و داریوش فروهر، طی یادداشتی خبر داد که امسال نیز نیروهای امنیتی با برگزاری آزادانه مراسم بزرگداشت والدینش موافق نکرده اند.

 

در سا‌ل‌های گذشته همواره از برگزاری آزادانه مراسم یادبود قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای توسط نیروهای امنیتی جلوگیری شده است.پاییز سال ۷۷ عده‌ای از ماموران وزارت اطلاعات اقدام به قتل چندین فعال سیاسی و روشنفکران فرهنگی مانند پروانه و داریوش فروهر، مجید شریف، محمد مختاری، جعفر پوینده کردند که در نهایت با پیگیری دولت اصلاحات این جنایات افشا و به محاکمه عاملین انجامید. با این حال خانواده و وکلای قربانیان هیچ‌گاه از روند رسیدگی حقوقی ابراز رضایت نکردند و آن را محدود به عاملان و نه آمران قتل‌ها دانستند.همچنین قتل‌های مشابهی در سال‌های پیش از آن رخ داده بود که حاکمیت هیچ‌گاه رسیدگی حقوقی به آن‌ها را نپذیرفت و پرونده قتل‌هی زنجیریه در قوه قضاییه به قتل فروهرها، مختاری و پوینده محدود ماند. 

 

ارسال به :