چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ -
- 23 Oct 2019
22 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
شکست راهبرد پیشنهادی آقای خامنه‌ای در مورد بزرگداشت ۹ دی
جرس: راهبرد پیشنهادی آقای خامنه‌ای برای هرچه بیشتر با شکوه برگزار کردن برنامه‌های سالگرد ۹ دی با شکست سنگین مواجه شد.وی با توجه به نتایج انتخابات خرداد ۹۲ فرمان داده بود که برای "جبران شکست انتخابات و روی کار آمدن دولت حسن روحانی لازم است مراسم نه دی را با شکوه فراوان برگزار کنید".    

 

به گزارش جرس در جهت تحقق این فرمان از مدت‌ها پیش رسانه ی ملی برنامه ریزی ویژه‌ای انجام داد و بخش فرهنگی سپاه پاسداران برنامه‌های خاصی را تدوین کرد که انتشار یک مجموعه ی نه جلدی با عنوان "دایره المعارف فتنه" از آن جمله بود که علاوه بر میرحسین موسوی و مهدی کروبی ، عکس سید محمد خاتمی بر روی جلد آمده است.

 

"شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی" موظف شد که با رونمایی این مجموعه کار تبلیغاتی بر روی آن را انجام دهد و مراکز بسیج و مساجد هم در زمینه ی خرید آن اقدام کنند. مسئولان بسیج با همکاری مقام‌های شهرداری تهران نیز موظف شدند با نصب بیلبوردهای تبلیغاتی در مورد گرامیداشت راهپیمایی ۹ دی سنگ تمام بگذارند.


مسئولان بیت رهبری هم در راستای اجرای این راهبرد پوستری را در سایت آقای خامنه‌ای طراحی و نمایش گذاردند که به اصطلاح "فتنه ۸۸" را با مهر "نابخشودگی" منقش کرده و آن را محکوم کردند. برنامه‌ای که در سخنان مسئولان نزدیک به آقای خامنه‌ای به صورت ضرورت محاکمه رهبران جنبش پیگیری شد.


ستاد برگزاری نماز جمعه نیز در دستورالعمل هفتگی خود به امامان جمعه تهران و شهرستان‌ها دستور داد که بر روی این نکته تاکید کنند که جرم سران جنبش سبز غیرقابل بخشایش و محاکمه و مجازات آنان ضروری است، الا این که موسوی و کروبی از گناه خود توبه کنند. این دستور العملی بود که برای تمام مقام‌های سیاسی، فرهنگی و قضایی کشور نیز ارسال شد. سخنان رئیس و سخنگوی قوه قضائیه طی چند روز گذشته نیز در این مجموعه فعالیت‌ها سازماندهی شد.


در این میان عزت الله ضرغامی که دوره ریاستش بر رسانه ملی در حال پایان است و گفته می شود که ماموریتش تمدید نخواهد شد، برای گرفتن منصبی جدید مجبور شد مصاحبه‌ای مسئله دار را انجام دهد.


با تمام این تلاش ها، فعالیت طرفداران جنبش سبز، به ویژه در شبکه‌های اجتماعی و افشاگری‌های گوناگون در سایت‌های خبری در خصوص جنایت‌های انجام شده در تاسوعا و عاشورای سال ۸۸ موجب شده است که در دستوری جدید از سوی دفتر رهبری درخواست شود که اجرای این راهبرد از نه دی به بعد متوقف شود تا "تبلیغات ناخواسته به نفع موسوی و کروبی و جنبش سبز" بیش از این ادامه نیابد.


گفته می شود مصاحبه های قربانیان کهریزک و بستگان آن‌ها و عکس‌ها و اسنادی که در این رابطه انتشار یافت، همچنین خطای تهیه کنندگان مجموعه ی " دایره المعارف فتنه " که در عمل خود مبلغ بیانیه‌های افشاگرانه رهبران جنبش به خصوص میرحسین موسوی، به ویژه منتشر شده در جلد هشتم آن بوده اند، از جمله دلایل صدور دستورالعمل جدید بوده است.

 

 

ارسال به :