یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وزیر آموزش‌وپرورش خواستار آزادی معلمان زندانی شد
 جرس: وزیر آموزش و پرورش، در نامه‌ای از رییس قوه قضاییه خواست تا با توجه به مناسبت‌های پیش رو، تعدادی از معلمان زندانی عفو شوند.  

 

به گزارش ایسنا، اصغرفانی درباره اقدامات صورت گرفته توسط این وزارتخانه برای آزادی برخی معلمان عضو تشکل‌های صنفی فرهنگیان که دربازداشت به سر می برند، افزود: تمامی تشکل‌های فرهنگیان دارای مجوز از وزارت کشور مورد احترام آموزش و پرورش هستند و از دید ما به عنوان فرصت‌هایی برای آموزش و پرورش تلقی می شوند.

 

وزیرآموزش و پرورش با ابراز امیدواری از اجابت نامه از سوی رییس دستگاه قضا، افزود: وزیر اطلاعات قول داده با تشکل های شناسنامه‌دار و قانونی فرهنگیان دیداری داشته باشد وهم اکنون در حال هماهنگی و برنامه ریزی برای انجام این دیدارهستیم.

 

وزیرآموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد، دیدار وزیر اطلاعات با تشکل های فرهنگیان، جلسه مشکل گشایی برای ادامه فعالیت این تشکل ها در قالب قانون احزاب باشد.

 

فانی در حاشیه بازدید از ایرنا در پاسخ به این سئوال که آیا در وزارت آموزش و پرورش معلم ستاره دار وجود دارد یا خیر گفت: همه معلمین ما عزیز هستند و چیزی تحت عنوان معلم ستاره دار نداریم.

 

فانی تاکید کرد: همه معلمان ما مانند خورشید بوده و روشنی بخش جامعه آموزش و پروش کشور هستند.  

 

در آغاز سال تحصیلی جاری، سازمان معلمان ایران در بیانیه‌ای درباره احکام قضایی علیه معلمان، آورده بود: ادامه حبس آقایان محمد داوری ، عبدالله مومنی ، رسول بداغی ، محمود باقری و ابلاغ حکم حبس برای دبیر کل کانون صنفی معلمان ، آقای باغانی و سخنگوی کانون صنفی معلمان ، آقای بهشتی و مفتوح بودن پرونده آقای علیرضا هاشمی ، دبیر کل سازمان معلمان ایران ، برای افکار عمومی فرهنگیان غیر قابل قبول است.

ارسال به :