دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 30 Mar 2020
04 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
لغو سخنرانی ابتکار در نمازجمعه تهران و توضیحات وی
جرس: در پی لغو ناگهانی سخنرانی معصومه ابتکار  پیش از خطبه های نماز جمعه تهران رئیس ستاد اقامه نماز جمعه تهران گفت: "معاون رئیس جمهور به دلیل کسالت و مشغله کاری نتوانست در نماز جمعه تهران حضور یابد و به جای وی یکی از دیگر از مسئولان این سازمان سخنرانی خواهد کرد." همزمان معصومه ابتکار درباره حضورش به عنوان سخنرانی پیش از خطبه های تهران در صفحه فیس بوکش توضیح داد.

 

حجت الاسلام شیرمردی رئیس ستاد اقامه نماز جمعه تهران در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص لغو سخنرانی معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در نماز جمعه این هفته تهران گفت: قرار بود به مناسبت روز هوای پاک یکی از مسئولان سازمان محیط زیست در نماز جمعه تهران سخنرانی کند و خانم معصومه ابتکار هم برای سخنرانی پیشنهاد شده بود اما وی به دلیل مشغله و اینکه همراه رئیس جمهور در استان خوزستان است و به دلیل مختصر کسالتی که پیدا کرد نتوانست سخنرانی کند.

 

وی ادامه داد: از این‌رو حیدرزاده رئیس کل محیط زیست تهران بزرگ یکی از سخنرانان نماز جمعه این هفته تهران است.

 

رئیس ستاد اقامه نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه لغو سخنرانی ابتکار سیاسی نیست، ادعا کرد: با توجه به سفر وی و کسالتی که پیدا کرده است یکی دیگر از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست در نماز جمعه سخنرانی خواهد کرد.

 

گفتنی است، خبرگزاری فارس امروز از قول یک یک منبع آگاه از لغو سخنرانی معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در نماز جمعه این هفته تهران خبر داده و مدعی شده بود: سخنرانی معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران لغو شد.

پیش از این از سوی ستاد نماز جمعه اعلام شده بود که ابتکار ساعت 11:50 دقیقه فردا به مدت 20 دقیقه به مناسبت هفته هوای پاک پیش از خطبه های نماز جمعه تهران سخنرانی خواهد کرد.

 

توضیح ابتکار؛ خیلی سخت نگیرید، می گذرد

اما شامگاه پنجشنبه معصومه ابتکار درباره حضورش به عنوان سخنرانی پیش از خطبه های تهران در صفحه فیس بوکش توضیح داد.

 

معصوlه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در صفحه فیس بوک خود، توضیحاتی درباره حضورش در نماز جمعه این هفته تهران به عنوان سخنران پیش از خطبه ها داد؛ متن کامل این توضیحات به شرح ذیل است:

 

سلام دوستان
همراه سفر رییس جمهور به خوزستان هستم. ساعتی پیش مرکز بین المللی بازدیدکنندگان تالاب شادگان را دیدیم. رییس جمهور در خرمشهر به معضلات محیط زیست اشاره کرد و از برنامه و عزم دولت برای حل این مشکلات سخن گفت.

امشب عازم تهران هستم و برای فردا هم حضورم به عنوان سخنران قبل از خطبه ها در نماز جمعه قطعی شده بود تا به مناسبت هفته هوای پاک نکاتی را از این طریق به گوش شهروندان به خصوص مومنین نمازگزار برسانم. اما دیشب خبر رسید که ممکن است منتفی شود. این توضیح را می دهم، چون ظاهرا خبری مبنی بر عدم حضورم منتشر شده و به واسطه آن خبرنگاران عزیز مکرر امروز تماس گرفته و سئوال کرده اند.

این نکته را هم بگویم آنگونه که می گویند من نخستین زنی نیستم که قبل از خطبه ها سخنرانی کرده است. تا آنجا که به یاد دارم مرحوم مریم بهروزی و همین طور خانم دکتر وحید دستجردی در زمان وزارت خود در این مکان سخنرانی داشته اند.

خودم هم بارها در مساجد برای جمعیت های خانم و آقا سخنرانی کرده ام. یک بار هم در افریقای جنوبی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه بودم و حتی در ترومزوی نروژ برای مراسم عشای ربانی جمعی مسیحی سخنرانی کردم. یکی دو هفته پیش هم در سیستان و بلوچستان یکی از برادران مولوی اهل سنت دعوت کرد تا نماز جمعه شان شرکت و سخنرانی کنم.

بنابراین خیلی سخت نگیرید... می گذرد.

ارسال به :