جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -
- 06 Dec 2019
08 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
شکایت سپاه از محمد نوری‌زاد/ احضار مهدی خزعلی به دادسرای فرهنگ و رسانه
 جرس: سپاه پاسداران از محمدنوری‌‌زاد، روزنامه‌نگار و فیلم‌ساز منتقد حاکمیت به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام شکایت کرده است. همزمان، مهدی خزعلی با اعلام جرم دادستانی تهران به شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

 

محمد نوری‌زاد در وبسایت خود خبر از شکایت سپاه داده است. بر اساس نوشته نوری زاد وی باید ظرف مدت ده روز خود را به دادگاه معرفی کند. موارد اعلام شده برای شکایت وی توهین به کتاب الله، توهین به رهبری، تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی ذکر شده است.

 

 

نوری زاد در گزارش حضور خود در مقابل وزارت اطلاعات نوشته است: امروز جمعه ساعت هشت ونیم صبح رفتم جلوی درِ شمالی و به سرنگهبان خبر دادم که به دوستان بگوید که من اینجایم. سه دقیقه بعد، دوستانِ حراست فیزیکی سوار بر یک پژوی ۲۰۶ بیرون آمدند. یکی شان که سابقاً یک چند باری دیده امش، جوانی است خوش اخلاق. احتمالاً به او و همکارانش گفته اند که کاری به فلانی نداشته باشید. رفتم جلو. شیشه را پایین داد. هم با او و هم با راننده که ندیده بودمش دست دادم و سلام گفتم. دوست خوش اخلاق ما خندید وگفت: امروز جمعه است آقای نوری زاد. بخودتان استراحت می دادید. گفتم: جمعه هم مثل روزهای دیگر پسرم. و گفتم: من اگر درخانه می ماندم، الآن توفیق دیدن چهره ی گل شما را نمی یافتم. تشکر کرد و رفتند. و من، دو ساعتی یک نفس و بدون وقفه قدم زدم. در بزرگراه، زندگی جاری بود. مثل همیشه. سراسیمه.


مهدی خزعلی نیز با اعلام جرم دادستانی تهران به شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.


خزعلی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت که در احضاریه دادسرا اتهامش فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شده است.

 

وی اضافه کرد: پیشتر توسط دادستانی تهران 10 پرونده برایم تشکیل شده بود که با این پرونده تعداد پرونده های تشکیل شده به 11 می رسد.

 

خزعلی گفت: بنا بر اطلاعات رسیده قرار است طی هفته جاری احضاریه دیگری از سوی دادستانی برایم ارسال شود که در آن نیز عنوان اتهامی فعالیت تبلیغی علیه نظام است.
 

ارسال به :