چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ -
- 22 Jan 2020
25 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مرخصی موقت ضیاء نبوی، فعال دانشجویی زندانی در تبعید
جرس: سید ضیاء نبوی، زندانی سیاسی و فعال دانشجویی محروم از تحصیل، با گذشت چندین سال حبس در تبعید، به مرخصی موقت اعزام شد.

 

به گزارش شبکه های اجتماعی، سخنگوی وقت شورای دفاع از حق تحصیل (دانشجویان ستاره دار)، که خرداد سال ۸۸ در تهران بازداشت و از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب با حکم قاضی پیر عباسی به ۱۵ سال زندان در تبعید و ۷۴ ضربه شلاق و با تجدیدنظر به یازده سال زندان محکوم شده، از مهر ۱۳۸۹ به زندان کارون اهواز رفت و تا امروز امکان اعزام به مرخصی نداشت.

 

گفتنی است، نبوی، دانشجوی مهندسی شيمی ورودی سال ۸۱ دانشگاه نوشيروانی بابل بود، که از سال ۸۲ تا ۸۶ با رای مستقيم دانشجويان، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی اين دانشگاه شد.

وی سال ۸۶ به دليل برگزاری اعتصاب غذا به همراه ۱۵ دانشجوی دیگر، در يورش شبانه نيروهای امنيتی به دانشگاه بازداشت و پس از مدتی، دو ترم از تحصیل تعلیق شد.

ضيا نبوی در کنکور کارشناسی ارشد سال ۸۷ عليرغم کسب صلاحيت علمی، از تحصيل محروم شد. پس از آن، با تشکیل شورای دفاع از حق تحصيل برای دفاع از حق دانشجويان محروم از تحصيل، به عضويت اين شورا در آمد.

 

عاطفه نبوی، دختر عموی سید ضیاء نبوی نیز، از فعالان دانشجویی بود که در جریان قیام جنبش سبز بازداشت، و به چهار سال زندان محکوم شد.

ارسال به :