پنج‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ -
- 05 Dec 2019
07 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اظهار بی اطلاعی رییس سازمان زندان ها از عفو برخی محکومان در روزهای آینده
جرس: رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور که پیشتر گفته بود برنامه ای برای عفو محکومان دادگاه ها به مناسبت دهه فجر وجود ندارد از خبرعفو تعدادی از زندانیان که روز گذشته (سه شنبه) مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری داد، اظهار بی اطلاعی کرد.

 

«غلامحسین اسماعیلی» در گفت و گو با ایرنا افزود:البته صحبت های آقای پورمحمدی را نشنیده ام اما اگر چنین اتفاقی بیفتد خوشحال می شوم ولو اینکه حرف بنده اشتباه از آب دربیاید و ناراحت نمی شوم.

 

رییس سازمان زندان ها گفت: عفو محکومان فقط منحصر به پیشنهاد ما نیست و در مناسبت های مختلف با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی عفو داده می شود.

 

اسماعیلی ادامه داد: برخی مناسبت ها مانند اعیاد قربان وغدیرهمیشه از نظر زمانی نزدیک هم هستند و همواره در عفو محکومان دادگاه ها یکی از این دو عید انتخاب می شود.

 

رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور افزود: برخی اوقات نیز مناسبت های مربوط به ماه های شمسی و قمری به یکدیگر نزدیک می شوند و دو سال است که دهه فجر و میلاد پیامبر و امام صادق  به هم نزدیک شده و امسال میلاد پیامبربرای عفو محکومان دادگاه ها انتخاب شد.

 

اسماعیلی افزود: البته اصل عفو از اختیارات رهبری است و امکان دارد وی مانند برخی موضوعات که تصمیم می گیرند در این مساله نیز تصمیم بگیرند و عفو کلی اعلام کنند.

 

رییس سازمان زندان ها تاکید کرد: از اینکه تعدادی از زندانیان در روز 22 بهمن عفو خواهند شد، اطلاعی ندارم و خدا کند حرف آقای پورمحمدی درست باشد زیرا ضمن خوب بودن اصل عفو، تعداد عائله سازمان زندان ها نیز کاهش می یابد و این به نفع ماست.

 

اسماعیلی گفت: ممکن است پیش بینی ها و پیشنهادهایی شده باشد و من بی اطلاع باشم اما امیدوارم صحبت های آقای پورمحمدی درست باشد.

 

 وزیر دادگستری روز گذشته (سه شنبه) 15 بهمن ماه جاری در نخستین نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری از برنامه عفو تعدادی از زندانیان در 22 بهمن خبر داده بود.

 

این در حالی است که رئیس سازمان زندان ها هفتم بهمن ماه جاری اعلام کرده بود در دهه فجر و 22 بهمن امسال هیچ عفوی شامل زندانیان نمی شود و عفوی که شامل زندانیان در آینده می شود در مناسبت های دیگری مانند میلاد حضرت زهرا یا مناسبت ملی مانند عید نوروز خواهد بود.

ارسال به :