پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ذهنیت آمریکایی‌ها
آمریکایی‌ها اون جایی که بتونند از نفوذسیاسی خودشون استفاده می‌کنند، حمله نظامی می‌کنند، تحریم‌ می‌کنند، حمایت می‌کنند، تجارت می‌کنند، دوستی‌میکنند، دشمنی می‌کنند و اون جایی هم که باید تبریک بگویند و روبوسی کنند و دل وقلوه بدهند، دل و قلوه می‌دهند 


مقامات ایرانی برای اینکه ذهنیت آمریکایی‌ها را بفهمند، خوبه که بروند صفحه آلن ایر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، را پست به پست آنالیزکنند. مثلا در آخرین پست پیروزی تیم ملی کشتی ایران بر تیم آمریکا در خاک آمریکا تبریک گفته است. این اصلا به این معنی نیست که آقای ایر وطن‌پرست نیست، یا خون شهدای آمریکا در جنگ‌های شمال و جنوب و بقیه جنگ‌ها را نادیده می‌گیره و به آرمان‌های مقدس نظام الهی-سیاسی بنیامین فرانکلین و شرکا بی‌احترامی کرده. اما این نگاه‌آمریکایی هاست. یعنی در المپیک هم که ورزشکارانشان می‌باخت می‌رفتند با برندگان مصاحبه می‌کردند تبریک می‌گفتند و باقی قضایا. برعکس ما که در مسابقات شطرنج گرفته تاکشتی یا فوتبال یا طناب کشی و ماست خوری تا المپیادفیزیک و ریاضی و ... هر جا که با آمریکا مسابقه داریم، انگار کل نظام و ارزش‌های انقلاب یک طرفه، و با پیروزی ما آمریکا اذعان به ضعف در برابر انقلاب کرده و نظام تونسته آمریکا را به زانو بیاره. وقتی هم که ببازیم که می‌دونیم چه جوری باید حساب داور و زمین مسابقه و نفوذ صهیونیست‌ها و اینها رو وسط بکشیم.

خلاصه اینکه خوبه هر چیزی سرجاش باشه. کما اینکه آمریکایی‌ها اون جایی که بتونند از نفوذسیاسی خودشون استفاده می‌کنند، حمله نظامی می‌کنند، تحریم‌ می‌کنند، حمایت می‌کنند، تجارت می‌کنند، دوستی‌میکنند، دشمنی می‌کنند و اون جایی هم که باید تبریک بگویند و روبوسی کنند و دل وقلوه بدهند، دل و قلوه می‌دهند. ما هم خوبه اگه می‌خواهیم از ارزش‌های انقلاب دفاع کنیم و نظام رو سربلند کنیم، به جای مسابقات شطرنج و اسب سواری و فوتبال و کشتی، به فکر این باشیم که اقتصاد قدرتمندی داشته باشیم، در دنیا منزوی نباشیم، مسوولینمان فحش رکیک ندهند، ارتباطات و توافقات و ارزش های جهانی رو محترم بشمرند، منافع مردم رو به خاطر عصبانی شدن و فهم غلطشون از روابط دنیا به بادفنا ندهند و... در این صورت چه بخواهیم چه نخواهیم ارزش‌هامون جهانی می‌شه. وگرنه با خزانه خالی، با دو احمد خاتمی وجنتی و کوچک‌زاده و یک لشکر از اینها، برای پشت آمریکا را به خاک مالیدن فقط باید به همین چیزها که از نظر آمریکایی ها بازی است - وواقعا هم بازی است- بسنده کنیم. و بقیه جاهای مهم رو که آینده و خوشبختی و رفاه و حقوق مردم به اون بستگی داره دو دستی تقدیم کنیم. حالا ضمن تبریک به اعضای تیم ملی کشتی، بگم خیلی خوشحالم دل مردم شاد شد. امیدوارم در عرصه اقتصادی و دانش و رعایت حقوق مردم و ... یه حرفی برای گفتن داشته باشیم. 

منبع: فیس بووک نویسنده 

 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست. 

ارسال به :