پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پایان محکومیت یک ساله امین روغنی، فعال دانشجویی
جرس: محکومیت حبس یکساله امین روغنی از فعالان دانشجویی سبز، سیزدهم فروردین در زندان اوین به پایان رسید.  

 

به گزارش کلمه، امین روغنی فعال دانشجویی دانشگاه علم و صنعت و عضو مجمع اسلامی دانشگاه سمنان اولین بار در پی اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری، توسط اداره اطلاعات استان سمنان بازداشت و پس از یک هفته با قید وثیقه آزاد شد.

 

وی سپس با صدور دو کیفرخواست جداگانه در دادگاه انقلاب و عمومی استان سمنان در دادگاه انقلاب، از اتهام اقدام علیه امنیت ملی تبرئه و به اتهام تبلیغ علیه نظام به نه ماه حبس تعزیری محکوم شد و همچنین در دادگاه عمومی به اتهام تشویش اذهان عمومی با مصداق تنها بیان یک جمله در مورد اقدامات وزارت اطلاعات در آمفی تئاتر دانشگاه، به سه ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شد.

 

در مراحل بازپرسی حتی دو تن از اساتید دانشگاه وی نیز به دادسرا جهت شهادت علیه وی احضار شدند. قطعی شدن این احکام در زمانی صورت گرفت که وی دو سال انتهایی تحصیل خود را از دانشگاه سمنان به دانشگاه علم و صنعت منتقل شده بود که این انتقال تنها شرط معلق شدن پنج ترم محرومیت از تحصیل وی به او اعلام شده بود.

 

امین روغنی که حبس خود را در زندان سمنان، بند ۳۵۰ و بند ۸ اوین گذراند، همچنین مسئول مناطق ستاد جوانان استان تهران ستاد حسن روحانی در انتخابات ۹۲ بوده است. 

 

ارسال به :