جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ -
- 15 Nov 2019
17 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آیت‌الله موسوی اردبیلی: هر حرف و فریادی را نباید سخن دین تلقی کرد
جرس: آیت الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی تاکید کرد: هر حرف و فریادی را، ولو به نام دین زده شود، نباید به منزله سخن دین تلقی کرد.  

 

 

به گزارش ایرنا از دفتر این مرجع تقلید، وی عصر پنجشنبه در دیدار دانشجویان سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار با بیان آیه شریفه قرآن گفت: خداوند بشارت می دهد به انسان هایی که در میان اقوال و روش های مختلف، روش و قولی را انتخاب کنند که از استحکام و عقلانیت بیشتری برخوردار باشد.

 

وی افزود: اگر انسان چنین روشی را پیشه خود کند در هر برهه و زمانی به توفیقات زیادی دست پیدا می کند لذا در این دنیا که اساس آن بر تحول و تغییر هست، انسان باید این محور را مدنظر قرار دهد و هیچ گاه آن را فراموش نکند.

 

این مرجع تقلید در ادامه خطاب به مسوولان سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار گفت: شما که بحمدالله هم دغدغه اجتماعی دارید و هم دغدغه دینی و از طرفی پسوند دینی را برای تشکیلات خود به همراه دارید، بدانید دین ورزی در حوزه اسلام هم از عقلانیت لازم برخوردار است و هم از استحکام کافی؛ بنابراین در فعالیت های خودتان، خدا و آموزه های دینی را مدنظر قرار دهید و تحت تاثیر القائات جانبی قرار نگیرد.

 

آیت الله موسوی اردبیلی افزود: البته باید مواظب باشید دین را آن گونه که هست فرا بگیرید و با آن آشنا شوید و به کار ببندید نه این که هر حرف و فریادی را ولو به نام دین زده شود به منزله دین تلقی کنید.

 

وی گفت: باید تکیه شما بر قرآن و نهج البلاغه و گفتار و سیره ائمه معصومین(ع) باشد و آن را محور حرکت های دینی خود قرار دهید.

 

این مرجع تقلید گفت: در این صورت هم راستی و درستی و هم عقلانیت را به همراه خود دارید و هم از کجی ها و دروغ ها فاصله گرفته اید.

 

 

ارسال به :