شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ -
- 18 Jan 2020
21 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اختصاصی جرس/ پایان اعتصاب‌ غذای پنج زندانی بیمار به درخواست عبدالفتاح سلطانی
جرس: پنج تن از اعتصاب کنندگان بند 350 زندان اوین  در پی تشدید بیماری و وخامت حال به اعتصاب خود پایان دادند. 

 

به گزارش جرس، با درخواست عبدالفتاح سلطانی فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، پنج تن از زندانیان بیمار از ادامه اعتصاب غذا دست کشیدند.

 

آقایان اصغر قطان، اسدالله هادی، اسدالله اسدی، مجید اسدی و مهدی ساجدی فر زندانیان اعتصابی هستند که در پی درخواست عبدالفتاح سلطانی در پنجمین روز اعتصاب خود را که از روز دوشنبه آغاز شده بود اعتصاب خود را شکستند. این افراد از جمله زندانیانی هستند که از مشکلات جسمانی رنج می برند و دارو مصرف می کردند و شرایط اعتصاب موضوع سلامت آنها را بشدت تحت تاثیر قرار می دهد.


علت درخواست این فعال حقوق بشر از این پنج نفر برای شکستن اعتصاب خطر تهدید جدی سلامت آنها بود که به شدت در همین پنج روز دچار کاهش وزن و افت فشار خون شده بودند. اغلب این عده دچار بیماری های صعب العلاج هستند که پیشتر تحت عمل جراحی قرار گرفته و با مصرف دارو از تشدید بیماری جلوگیری می کنند.


اسدالله هادی از بیماری کلیه و قند و دیسک کمر و آرتوروز گردن و پا رنج می برد. اصغر قطان نیز علاوه بر توموری که در معده دارد از بیماری های قلبی و کلیوی و فشار خون و پروستات رنج می برد. همچنین دکتر اسدالله اسدی و مهدی ساجدی فر از بیماری های گوارشی و خونریزی رنج می برند و پنج روز اعتصاب غذا منجر به تشدید خونریزی آنها شده است. مجید اسدی ک پنج روز در انفرادی بسر برده است و از روز پنج شنبه گذشته در اعتصاب غذا بود بدلیل افزایش فشار در ناحیه چشم چپ و درد شدید و احتمال وخیم شدن اختلالات بینایی به درخواست دکتر سلطانی پاسخ داده و به اعتصاب غذای خود پایان دادند.


در پیام دکتر عبدالفتاح سلطانی از همراهی این عده به رغم بیماری های شدید با اعتصاب کنندگان زندانیان سیاسی سپاسگزاری شده است.


همچنین در سومین روز اعتصاب غذای این عده که هنگام آغاز اعتصاب 22 تن بود و اکنون با توقف اعتصاب به هفده نفر رسیدند. امید زارعی نژاد یکی از اعتصاب کنندگان به بند انفرادی 240 زندان اوین منتقل شد.

 

 

 

ارسال به :