چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ -
- 22 Jan 2020
26 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
درخواست‌ خانواده‌های زندانیان سیاسی و کانون مدافعان حقوق بشر از زندانیان برای پایان اعتصاب غذا
 جرس: خانواده‌های زندانیان سیاسی و همچنین کانون مدافعان حقوق بشر از زندانیان خواسته‌اند تا با پایان دادن به اعتصاب غذایشان "پرچم احقاق حق" را به بیرون زندان بسپارند.


‫دردنامه خانواده زندانیان سیاسی؛ با پایان اعتصاب، پرچم احقاق حق را به بیرون زندان بسپارید‬

 

۲۹ تن از خانواده های زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین، در دردنامه ای به دربندانشان با تاکید بر اینکه به آرمان ها و پایداری این عزیزان مباهات می کنند، اما سلامت شان تنها سرمایه تسلی است، از آنان خواسته اند که اعتصاب خود را شکسته و پرچم احقاق حقی را که بر افراشته اند به دیگر دوستداران و همفکران در بیرون از دیوارهای زندان بسپارند.

 

به گزارش کلمه، تعدادی از زندانیان سیاسی در انفرادی زندان اوین از ۵ شنبه ۲۸ و پس از حمله به بند ۳۵۰ دست به اعتصاب غذا زدند. اعتصابی که با پیوستن جمعی دیگر در بند عمومی و دیگر زندان های کشور در روزهای آینده ادامه پیدا کرد و اینک خانواده ها و فعالان و دلسوزان کشور نگران از وقع هر اتفاقی در زندان هستند.

 

متن این دردنامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عزیزان در بند ما!

جراحات و صدماتی که در یورش وحشیانه ۲۸ فروردین بر شما وارد شد پیش از آن که از سوی مراجع قانونی معاینه و ثبت شود در حال محو و بهبودی است، اما جراحت قلب های ما که برازنده ترین و عزیزترین عزیزان مان گروگانند روز به روز ملتهب تر می شود. متصدیان و مسئولان فسادهای هزاران میلیارد تومانی و هزاران فساد دیگری که ملت هنوز از آنها خبر نشده است اما اثراتش را بر سفره های کوچک خود می بینند آزادند و آبادند، بلکه قدر می بینند و بر صدر می نشینند اما شما به جرم آنکه ۵ سال زودتر شرایط امروز کشور را با فراصت دیدید و با شجاعت بیان کردید-حتی گاهی تنها بخاطر نوشتن یک مقاله- در حبس های طویل المدت بسر می برید، سهل است، در زندان هم از کینه جویی ها در امان نیستید، بلکه از برخی ابتدایی ترین حقوقی که سارقان و قاتلان هم از آن برخوردارند محروم هستید.

آیا این همه هنوز راضی تان نمی کند؟ رییس دستگاه قضایی که حاضر نیست لذت نمک پاشیدن بر زخم های ما را به مادون خود واگذارد می گوید که دیگر با شما وجدان های بیدار مردم مماشات نخواهد کرد.

آری! همه آگاهند از پرونده هایی که درباره شان مماشات می شود.

عزیزان در بند ما!

همین مقدار مصیبت و نگرانی برای ما خانواده های شما کافی است. از یک هفته پیش دهها تن از شما در اعتراض به فجایع صورت گرفته در روز خونین بند ۳۵۰ در اعتصاب غذا بسر می برید بدانید که در ایران سرفراز هیچ خانواده ای به اندازه ما به آرمان ها و پایداری های شما مباهات نمی کند، اما نیز بدانید که سلامت شما تنها سرمایه تسلی ماست. صدای مظلومیت شما اینک عواطف پاک مردم را متأثر کرده و طنین آن مرزها را نیز درنوردیده است.

از شما می خواهیم اعتصاب خود را بشکنید و پرچم احقاق حقی را که بر افراشته اید به ما و دیگر دوستداران و همفکرانتان در بیرون از دیوارهای زندان بسپارید.

اسامی خانواده ها:

۱- زهرا رحیمی، همسر ابوالفضل قدیانی

۲- زهرا مدیری، همسر قربان بهزادیانژاد

۳- صدیقه راحت طلب ایرانی، مادر علیرضا رجایی

۴- زهرا مجردی، همسر سیدمحسن میردامادی

۵- فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفی تاج زاده

۶- زهرا حیدرزاده، همسر مسعود پدرام

۷- سیده زلیخا موسوی، مادر سیدحسین رونقی ملکی

۸- مریم شفیعی، همسر عماد بهاور

۹- عاطفه خلفی، همسر حسن اسدی زیدآبادی

۱۰- زهره احسنی، همسر نادر جانی

۱۱- طاهره سماواتی، همسر حمیدرضا کرواسی

۱۲- هاجر صادقی پور، همسر محمدصادق ربانی املشی

۱۳- مریم ایمانی، همسر سیداحمد هاشمی

۱۴- معصومه راستگو، همسر نصور نقی پور

۱۵- سمیه عالمی پسند، همسر امین چالاکی

۱۶- مهرنوش شاهمرادی، همسر سیدعلیرضا بهشتی

۱۷- فرزانه میرزاوند، همسر سیامک قادری

۱۸- معصومه زمانی، همسر محمود باقری

۱۹- سمیه مولائی، همسر علیرضارجبیان فرد

۲۰- راضیه یداللهی ، همسر امید بهروزی

۲۱- خدیجه برزگر، همسر مصطفی دانشجو

۲۲- صدیقه خلیلی، همسر حمیدرضا مرادی

۲۳- جمیله شهبازیان، مادر رضا انتصاری

۲۴- میترا علی ویردلی، همسر بهزاد عرب گل

۲۵- مریم اسلامی، همسر امیر اسلامی

۲۶- نینا حسابی، مادر مصطفی عبدی

۲۷- معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی

۲۸- زلیخا بیابانی، مادر محمد داوری

۲۹- فاطمه صالحی زاده ارمکی، مادراکبر امینی

 

 

بیانیه کانون مدافعان حقوق بشر

 

کانون مدافعان حقوق بشر با صدور اطلاعیه ای خطاب به زندانیان اعتصاب غذا کننده، از آنان خواست تا به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

 

این سازمان مردم نهاد در اطلاعیه خود از کلیه اعتصاب کنندگان درخواست کرده است تا اعتصاب خود را شکسته و پیگیری حقوق خود و رساندن پیام مظلومیت شان را به رسانه های مستقل، مدافعان حقوق بشر و مردم بسپارند.

 


در اطلاعیه کانون مدافعان حقوق بشر بر تلاش های مدنی مدافعان حقوق بشر و پیگیری خواسته های حقوقی زندانیان مضروب توسط وکلا تأکید شده است.

 

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، متن اطلاعیه کانون مدافعان حقوق بشر که در تاریخ 6 اردیبهشت ماه 1393 صادر شده، به شرح زیر است:


آزادگان دربند که در اعتصاب غذا هستید
انتشار خبر حمله مأموران به بند 350 زندان اوین در روز 28 فروردین ماه 1393 و مظلومیت زندانیان محبوس در این بند، حقانیت گفتار شما را با پایمردی و پیگیری شجاعانه خانواده هایتان به اثبات رسانید. از سوی دیگر از آنجا که تعدادی از شما در اعتراض به وضع موجود در اعتصاب غذا هستید، ادامه این وضعیت می تواند مخاطرات جدی برای شما و به خصوص برای آن دسته از زندانیان که در بند 350 زندان اوین به شدت مجروح شده و در شرایط جسمی وخیمی به سر می برند، به همراه داشته باشد.
بنابراین کانون مدافعان حقوق بشر از کلیه اعتصاب غذا کنندگان درخواست می کند تا اعتصاب غذای خود را شکسته و پیگیری حقوق خود و رساندن پیام مظلومیت شان را به رسانه های مستقل، مدافعان حقوق بشر و مردم آزاده بسپارند. زندانیان عزیز بدانند که سلامت شان برای آینده ایران بسیار مهم و با ارزش است و نباید سرمایه های ملی را اینچنین به خطر انداخت.
مطمئن باشید که به تلاش های مدنی خود برای بازگرداندن همه زندانیان به بند عمومی از سلول های انفرادی ادامه خواهیم داد و وکلای مستقلی که شرافت حرفه ای خود را فراموش نکرده اند نیز پیگیر خواسته های حقوقی زندانیان مضروب خواهند بود.
شیرین عبادی
رییس کانون مدافعان حقوق بشر
6 اردیبهشت 1393

 

ارسال به :