سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ -
- 10 Dec 2019
12 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اهدای قلم طلایی سال ۹۲ به خانم اعظم طالقانی
جرس: "انجمن دفاع از آزادی مطبوعات " هم زمان با " روز جهاني ازادي مطبوعات " با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که پس از بحث و بررسی پیشینه و عملکرد نامزدهای پیشنهادی، سرکار خانم اعظم طالقانی را به عنوان برنده ی جایزه قلم طلایی سال 1392 برگزیده است.  

 

به گزارش جرس، متن بیانیه ی صادره که پس از نشست شورای مرکزی "انجمن دفاع از آزادی مطبوعات" در روز شنبه ١٣٩٣/٢/١٣ منتشر شد به شرح زیر است:

 

"انجمن دفاع از آزادی مطبوعات" با توجه به یک عمر مبارزه ی سخت و مستمر سرکار خانم اعظم طالقانی با تهديدكنندگان آزادی به ویژه در عرصه ی روزنامه نگاری و مطبوعات ، و نقد شفاف و دائمي سواستفاده كنندگان از قدرت، جایزه ی قلم طلایی سال 1392 خود را به ایشان تقدیم می کند.

 

این بانوی مبارز چه در گذشته و حال فعالیت گسترده و درخور تقدیری در حوزه ی انتشار مجله و کتاب داشته و در جهت لغو و تخفیف سانسور و خودسانسوری و دفاع از حقوق شهروندی آحاد ملت ایران از جمله اهالي رسانه و روزنامه نگاران تلاش فراوان کرده است.

 

خانم اعظم طالقانی همچنین به عنوان یک کنشگر عرصه ی دفاع از حقوق بشر و فعال حوزه ی جامعه مدنی در ترویج فرهنگ مدارا تلاش كرده و همواره در کنار مردم ایستاده تا میهن عزیزمان ایران راه دشوار رسیدن به آزادی، مردم سالاری و صلح و امنیت را سريع تر طی کند.

 

انجمن فرصت را مناسب مي داند تا "روز جهاني ازادي مطبوعات" را به اهالي رسانه ازجمله دريافت كننده ي قلم طلایی سال ١٣٩٢ شادباش گويد.

انجمن دفاع از آزادی مطبوعات


شنبه ١٣٩٣/٢/١٣ 

ارسال به :