سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ -
- 19 Nov 2019
21 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تهاجم به روحانی شدت گرفتهاز هنگام توافق مقدماتی اتمی در ژنو به این سو، تهاجم آغاز شده بر علیه روحانی و دولت او هر روز شدت بیشتری پیدا کرده و به نظر می رسد که با نزدیک شدن به تعامل و توافق نهایی ابعاد گسترده تری پیدا خواهد کرد.

اعتراضات و جنجال های تعدادی از نمایندگان مجلس ، برگزاری به اصطلاح همایش " دلواپسان" آنهم در محل سفارت آمریکا در اعتراض به توافق اتمی ، گیر کردن بغض در گلوی فرمانده سپاه ، اعتراض معاون فرهنگی سپاه به روحانی ، اعتراض فرمانده نیروهای انتظامی به اظهارات روحانی در باره ی گشت ارشاد و نمونه های بسیار دیگر، وشاید همانند دوران خاتمی نگارش نامه های تهدید آمیز، همگی حاکی از گسترش تهاجمات است.

سپاه پاسداران و بسیج گرچه در دوران جنگ با رشادت ها و از جان گذشتگی ها نقش قابل توجهی را ایفا نمودند ، لذا بعداز جنگ و درگذر زمان دچار دگردیسی و تحول گردید و حتی تعدادی از عناصر صادق بافی مانده از جنگ در رده های بالا کناره گیری پیشه و یا تسویه شدند.

سپاه با ورود به عرصه های اقتصادی و چنگ اندازی بر ارکان آن تبدیل به یک غول بزرگ اقصادی گردید و به خصوص در دوران هشت ساله دولت کوتوله و کودتایی که موجب تحریم ها و به آستانه ی جنگ کشیدن کشور گردید ، توانست بر شریان های مهم اقتصادی کشور چنگ اندازد. ثروت اندوزی سپاه و حامیانش منجر به بسط قدرت سیاسی آنها گردید و نمایندگانی را به مجلس گسیل کردند و قوه قضائیه را که هیچگاه چهره ای مستقل نداشت در زیر سیطره خود قرار دادند.

رسانه ی به اصطلاح ملی نیز که هرگز نقش ملی بخود نگرفت در ید اختیار صاحبان قدرت و مکنت قرار داشت و دارد.

در کنار تمامی این امکانات ، آنان با سرکوب ها توانستند رسانه های وابسته را گسترش داده و دربسیج نادانان و نا اهلان وابسته،از آن سود جویند.

خلاصه آنچه امروزه رخ مینماید اینست که در کنار دولت روحانی ، دولتی موازی و در سایه به رهبری سپاه وبسیج و برخی از عوامل اطلاعاتی در حال فعالیت است و روزی نامه کیهان نقش اطلاع رسانی از حطوط دولت در سایه را به عهده دارد.

هنوز به دقت نمیتوان گفت که چه تعداد از عناصر وابسته به موساد اسرائیل در این دولت سایه نقش ایفا مینمایند ، چرا که به وضوح همخوانی با مواضع دولت اسرائیل را در دولت سایه میتوان رویت کرد.

دولت روحانی علاوه بر تحمل فشارهای داخلی از سوی دولت سایه، متاسفانه باید فشار و هتاکی برخی از جریانات به اصطلاح اپوزیسیون در خارج که شاید ناشی از تحلیل نادرست باشد را نیز به جان بخرد.

در شرایط کنونی برای رهایی از خطرات پیش رو لازم است با اتکا به توده های مردم روشنگری صورت گرفته و سپاه و ایادیش را از مواضع غصب شده اقتصادی و سیاسی عقب رانده و به پادگان ها بازگشت داد و سرانجام با ادغام در ارتش ،انحلال آنرا که دیر زمانی است ضرورت پیدا کرده اعلام نمود.

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.