جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ -
- 22 Nov 2019
24 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
لغو مجدد ملاقات حضوری عبدالفتاح سلطانی با خانواده
جرس: ملاقات حضوری عبدالفتاح سلطانی، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی، با خانواده‌اش بار دیگر لغو شد.  

 

معصومه دهقان، همسر سلطانی با اعلام این خبر در صفحه‌ی فیس‌بوک خود نوشت: امروز دوشنبه 29 اردیبهشت 93 بار دیگرملاقات حضوری ما لغو شد . باشد؛ اگر با این قانون ستیزی ها دل کسی شاد میشود اشکالی ندارد . اما میدانم هرکس موجبات آزار دیگری را فراهم می کند اول خودش آزرده شده است . سهم ما از قانون فقط 20 دقیقه مشاهده ی سفید شدن موهای همسرم است و دیگر هیچ !

 

وی در ادامه نوشته است: چندی پیش از دادستانی تماس گرفتند که وثیقه ی یک میلیاردی بیاورید . شنبه نامه ی کارشناسی را با هزینه ی سنگین دو میلیونی به دفتر دادیار خدابخشی رساندم . ضمن اینکه در را قفل کرده بود منشی جواب آورد که مرخصی ها لغو شده است . گفتم پس چرا زنگ زدید ؟ گفتند فعلا مرخصی نمی دهیم . گفتم خب ! سه شنبه قرار دکتر دارد گفت آن هم موافقت نشده . گفتم ملاقات حضوری داریم؟ گفت آن هم موافقت نشده ! عجب از این همه اختیار در دست یک نفر!

 

عبدالفتاح سلطانی از وکلای حقوق بشر ایران عصر روز شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ بازداشت شد و به دلیل گرفتن جایزه حقوق بشر نورنبرگ آلمان، مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش و مشارکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر به ۱۸ سال زندان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر این حکم به ۱۳سال حبس کاهش یافت.

 

ارسال به :