شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ -
- 16 Nov 2019
17 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اژه‌ای: سلطه‌گران از اینترنت برای جاسوسی و گسترش ابتذال استفاده می‌کنند
 جرس: دادستان کشور ادعا کرد امروز بسترهای اینترنت در اختیار سلطه گران است که از آن برای جاسوسی و گسترش فرهنگ ابتذال استفاده می کنند.  

 

به گزارش خبرگزاری مهر،غلامحسین محسنی اژه ای روز سه شنبه در دیدار رئیس قوه قضائیه عراق، با اشاره به وجود زيارتگاه 6 نفر از اولياء الهي و امامان شيعه عليهم السلام كه در خاك عراق است و سرمايه بزرگي براي كشور عراق محسوب مي شودگفت : متأسفانه دشمنان اجازه نداده اند تاكنون مسلمانان از اين سرمايه عظيم معنوي بهره كافي ببرند و ما خداوند را شاكريم كه يكي از ائمه معصومين عليه السلام در ايران قرار دارند.

وی افزود: ما مسائل زيادي داريم كه بايد با هم تبادل نظر كنيم اما دو مسئله از اهميت ويژه برخوردار است يكي بحث حقوق بشر است، بخاطر اينكه امروز كساني كه بيشترين ظلم را به انسانها مي كنند مدعي حقوق بشر شده اند بدون اينكه شناخت درستي از بشر و حقوق آن داشته باشند. اين موضوع يكي از وظايف مهم ماست كه بتوانيم آنچه را كه اسلام در اين زمينه ارائه كرده، تبيين و به درستي از آن دفاع كنيم .زيرا اين كلمه حقي است كه دشمنان اراده باطلي از آن دارند. آنها حقوق بشر را ابزاري براي مقاصد شومشان قرار داده و به بشريت ظلم مي كنند.

اژه‌ای تاکید کرد : مسئله مهم ديگر موضوع فضاي مجازي است كه امروز بسياري از زير ساختهاي فضاي مجازي و اينترنت در دست قدرتمندان سلطه گر است که آن، اهداف شومشان را چه زمینه جاسوسي يا ترغيب به فرهنگ ابتذال و مطامع سياسي خودشان دنبال مي كنند. در اين زمينه ما نياز به همكاري كشورها به ويژه همسايگان براي تدوين قوانيني كه بتواند تأثيرگذار باشد داريم، و در بخشي از اين موضوع قوه قضائيه بایدبيشتر كار كند.

در خاتمه رئيس قوه قضائيه عراق گفت : ما با تمامي ديدگاههایي كه مطرح شد با شما هم صدائيم. دوست داشتيم فرصت بود تا بيشتر در جريان اطلاعات و تجربيات شما قرار مي گرفتيم.
 

ارسال به :