شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ -
- 19 Oct 2019
18 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بزرگداشت سحابی‌ها و هدی صابر در زندان رجایی شهر
جرس: مراسم سالگرد درگذشت مهندس عزت الله سحابی و شهادت هاله سحابی و هدی صابر در زندان رجایی شهر کرج برگزار شد.  

 

به گزارش سایت ملی – مذهبی دیروز ۱۸ خردادماه زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند چهار زندان رجایی شهر، طی مراسمی یاد و خاطره مهندس عزت الله سحابی٬ هاله سحابی و هدی صابر را گرامی داشتند.


در این مراسم پس از تلاوت قرآن٬ مسعود باستانی از روزنامه نگاران زندانی، به خواندن یکی از اشعار زنده یاد هدی صابر پرداخته و در ادامه سعید مدنی فعال ملی ـ مذهبی و زندانی سیاسی نیز به بیان خاطراتی از عزت الله سحابی و مبارزات وی در زندان پرداخت.


همچنین در ابن مراسم٬ جعفر اقدامی از همبندیان سابق هدی صابر٬ به بیان خاطراتی از او پرداخت. در انتها نیز احمد زیدآبادی از چهره های شاخص جریان ملی – مذهبی در مورد خانم هاله سحابی به ایراد سخن پرداخت.
زندانیان بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج در پایان این مراسم ضمن ادای احترام و اجرای سرود ای ایران، به پذیرایی و توزیع شربت پرداختند.


مهندس عزت الله سحابی از چهره‌های ملی تاریخ معاصر ایران در ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ در بیمارستان مدرس تهران درگذشت. مأمورین امنیتی با حمله به مراسم تدوین وی به ضرب و شتم حضار پرداختند و در جریان این درگیری ها در ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ٬ هاله سحابی در اثر ضربه یکی از مأموران امنیتی به شهادت رسید. در اعتراض به این رخداد٬ هدی صابر از شاگردان مهندس سحابی و چهره‌ شاخص جریان ملی – مذهبی در بند ۳۵۰ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد و پس از ۱۰ روز اعتصاب غذا دچار حمله قلبی شد. اما پزشک بند ۳۵۰ به جای اعزام او به بیمارستان وی را به بند بازگرداند و او نیز به این دلیل به شهادت رسید. 

 

ارسال به :