چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ -
- 19 Feb 2020
23 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نامه شهروندان بهایی به روحانی
جرس: در پی تداوم آزار و اذیت و اعمال محدودیت برای شهروندان بهایی در کشور، تعدادی از این شهروندان طی نامه ای به حسن روحانی، بخشی از مظالم موجود و مشکلات را با رئیس دولت در میان گذاشتند. 

 

به گزارش جرس، این شهروندان بهایی که در بخش های تولید زراعی متخصص بوده و طی سالهای گذشته دچار آزار حکومت شده اند، در نامه به حسن روحانی آورده اند: "با توجه به روحیه قانونمندی حضرتعالی ضمن اینکه خالصانه دعا می کنیم که در مسئولیت خطیر خویش موفق گردید ، تقاضا داریم هدایت فرمائید برای رفع این رفتارهای غیر قانونی و مزاحمتهای سپاه پاسداران و سایر ادارات که زیر مجموعه دستگاه اجرائی قرار دارند به کجا مراجعه کنیم تا مظالم وارده را متوقف نمایند."

متن نامۀ تظلم این شهروندان بهایی به حسن روحانی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم ایران
احتراماٌ معروض می دارد نظر به اینکه یکی از اهداف شما در قبل از انتخابات و چه بعد از انتخابات به عنوان رئیس جمهور محترم ایران اجرای قانون و تامین عدالت برای هر قشری از اقشار این کشور بوده و هست، از استان الهی رجا می کنیم در تحقق این هدف مقدس که رافع مشکلات جامعه شریف ایران بوده و می باشد از هیچ کوششی دریغ نفرمائید .


اینجانبان امضا کنندگان ذیل عریضه که در بخش کشاورزی و تولید فعالیت داریم در طی چند سال گذشته بنا به عللی که ضمن رسیدگی به تقاضای ما متوجه خواهید شد ،مورد تبعیض و ظلم فاحش قرار گرفته، حقوق شهروندی و قانونی ما تضییع شده اینک مظالم وارده را بطور خلاصه و فهرست وار معروض می داریم زیرا اگر به جریان ماوقع هر یک از موارد بپردازیم به شرح مطولی تبدیل می گردد که فعلاٌ جای آن در این مکتوب نمی باشد لذا انتظار داریم بنا بفرموده خودتان فقط بر اساس قانون وبروفق عدل و انصاف در مورد ما اعمال گردد و از اعمال تبعیض ناروا جلوگیری به عمل آید .


1- املاک موروثی اینجانبان واقع در منطقه ییلاقی حومه سمنان که بیش از یکصد سال سابقه داردو بر اثر فوت مورثین بصورت خرده مالک درآمده بود و از نظر اقتصادی فعالیت در آن اراضی قابل توجیه نبود . عده ای از ورثه با تجمیع اراضی خود اقدام به تاسیس شرکت رسمی کشاورزی و دامداری به نام هازل دار نموده که تحت شماره 81 ثبت گردیده و برای عمران و آبادانی منطقه، شرکت اقدام به احداث باغهای سیب و هلو نموده که مقداری از درختان به بار نشسته و به ثمر رسیده.
2- با توجه به کم آبی منطقه از بدو فعالیت زراعی از سیستم آبیاری تحت فشار استفاده شد .


3- برای جمع آوری آب هرز زمستان و چشمه مای اختصاصی شرکت در فصول غیر آبیاری ، مجوز سه بند خاکی از منابع طبیعی اخذ شد که یکی از بند های خاکی در سال 78 به بهره برداری رسید .


4- از آنجائیکه نسل اندر نسل دامدار بودیم و از مراتع موروثی استفاده می کردیم ، پس از ملی شدن مراتع ، مرتع مذکور تحت عنوان طرح مرتعداری با قرارداد رسمی شماره 21090 از طرف منابع طبیعی در اختیارسه نفر از شرکاء قرار گرفت.


5- برای تامین آب مورد نیاز علاوه بر استفاده از چشمه سارهای موروثی تقاضای حفر یک حلقه چاه نیمه عمیق از مراجع رسمی نمودیم که ضمن رعایت کلیه ضوابط قانونی اقدام به حفر چاه مذکور گردید و پروانه بهره برداری شماره 400/1301/335 چاه مذکور مورد بهره برداری قرار گرفت.


6- برای استفاده بهینه از چاه و سیستم آبیاری تحت فشار از اداره برق تقاضای برق کردیم ، اداره برق موافقت کردند که با هزینه شخصی شرکاء با احداث شبکه حدود پنج کیلومتر برق رسانی صورت پذیرفت .


7- غرص نهال سیب و بادام که بتدریج صورت گرفت و تعداد غرص نهال ازشصت هزار بالغ گردید .


8- با عنایت به موارد فوق از سال 1385 بنا به علل خاصی که در وقت مقتضی به آن می پردازیم مظالم و تبعیضات شروع شد که در سال 1387 شدت یافت که هنوز ادامه دارد که فهرستی از آنرا ذیلاٌ مرقوم می داریم .
الف : به درخواست وام بانکی ما با توجه به اینکه تشریفات کلی و قانونی صورت گرفته بود حتی وثیقه مورد نیاز نیز معرفی شده بود توجهی نگردید و پرونده مذکور برای همیشه مفقود شد .
ب : برق مزرعه را بدون هیچ دلیل موجه قانونی طی نامه استانداری شماره 23/639/م و تصمیم مورخ 2/6/89 شورای تامین استان به اداره برق قطع گردید .
ج : سهمیه سوخت گازوئیل نیز بدون دلیل قطع گردید و هنوز هیچ یک از شکایات ما به مسئولین استان به نتیجه ای نرسیده.
د : درباره بند خاکی از طریق اداره حراست سازمان آب اقدام به پرونده سازی شد و نهایتاٌ بند خاکی را که دارای 60000000 لیتر ذخیره آب بود توسط اداره آب تخریب و آب جمع آوری شده به هدر رفته و بابت هزینه تخریب بند خاکی اقدام به صدور اجرائیه نموده، ضمن توقیف گوسفندان ، آن را در مزایده به ثمن بخس فروختند.
ه : فقط به یک مسئله کوتاه اشاره می شود . برای رفع این تبعیضات غیر قانونی به هر یک از ادارات مربوطه مراجعه میشد ضمن اینکه همگی اظهار همدردی می کردند و این تبعیضات را غیر قانونی می دانستند بعضی از مسئولین صریحاٌ و بعضی تلویحاٌ اظهار می داشتند که ما تحت فشار دستگاه امنیتی هستیم و کاری نمی توانیم انجام دهیم .

و : طرح مرتعداری را با پرونده سازی واهی بطور یکطرفه ابطال نمودند و دامداری چند ده ساله ما را متلاشی کردند و مرتع را تحویل سپاه پاسداران مهدی شهر دادند . و سپاه در جنب منزل های مسکونی ما ساختمان ساختند و مرتباٌ ایجاد مزاحمت کرده و می کنند .
ز : اینجانبان ضمن شکایت از مراجع قضائی نسبت به فسخ یکطرفه قرارداد تقاضای رسیدگی نموده که در مرحله تجدید نظر دادنامه شماره9209972315600257 تاریخ 13/3/92 مبنی بر بی اعتباری فسخ قرارداد و معتبر بودن قرار داد صادر گردید.
ح : ولی سپاه همچنان به مزاحمت های خود ادامه میدهد . شخصی به نام آقای کاشفی که عضو سپاه پاسداران مهدی شهر و اهل مهدی شهر می باشد با سوء استفاده از موقعیت سپاه در زمان برداشت محصول در سال 1392 خودسرانه و بطور غیر قانونی جاده عمومی ییلاقی را بر روی وسائل نقلیه ما مسدود نمودند ولی ما با مراجعه به دستگاه قضائی مهدی شهر نهایتاٌ دادستان محترم مهدی شهر دستور رفع مزاحمت را صادر نمودند . ولی اقدام غیر قانونی آقای کاشفی موجب گردید که حدود یکصد تن از محصولات ما فاسد شود و تعدادی از دامهای ما تلف شوند .
ط : هم اکنون نیز آقای کاشفی به صور گوناگون برای ما ایجاد مزاحمت می نماید در حالی که منطقه ییلاقی ما نه منطقه نظامی است و نه امنیتی دلیل حضور آنان و ایجاد مزاحمت های مکرر برای ما مجهول است . در حالیکه وظیفه سپاه پاسداران حفظ و حراست آحاد جامعه می باشد و در ایجاد امنیت باید سرمشق دیگران باشد ، اما متاسفانه اقدام سپاه پاسداران مهدی شهر خصوصاٌ آقای کاشفی مغایر با وظایف ملی و میهنی این نهاد می باشد . تاکنون نسبت به حضور غیر قانونی و دخالت بیمورد آنان به فرماندهی محترم سپاه پاسداران استان و همچنین به جناب سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران مطالبی در این خصو معروض داشتیم ولی متاسفانه عکس العملی مشاهده نشده .


این بود شمه ای از مظالم وارده که از ذکر جزئیات آن صرفنظر شد .


جناب رئیس جمهور محترم ، با توجه به روحیه قانونمندی حضرتعالی ضمن اینکه خالصانه دعا می کنیم که در مسئولیت خطیر خویش موفق گردید ، تقاضا داریم هدایت فرمائید برای رفع این رفتارهای غیر قانونی و مزاحمتهای سپاه پاسداران مهدی شهر و سایر ادارات که زیر مجموعه دستگاه اجرائی قرار دارند به کجا مراجعه کنیم تا مظالم وارده را متوقف نمایند .


با تقدیم احترامات فائقه
امضاء کنندگان : گودرز بیدقی – نجات الله خانجانی – فریبرز خانجانی – علی خانجانی – پرویز خانجانی
یا
سهامداران شرکت دازگاره و افشار

رونوشتها : استاندار سمنان – رئیس دادگستری سمنان – فرماندار مهدی شهر – دادستان مهدی شهر – فرمانده سپاه سمنان – فرمانده کل سپاه پاسداران 

ارسال به :