چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ -
- 20 Nov 2019
21 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
عبدالحسین هراتی بازداشت شد
جرس: در سلسله دستگیری های ایرانیان بازگشته به کشور پس از روی کار آمدن حسن روحانی، روز پنجشنبه عبدالحسین هراتی در منزل مسکونی اش دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شد.به گزارش جرس، سه مامور شخصی پوش در معیت یک سپاهی مسلح ظهر روز پنجشنبه به این بهانه که خودرو پراید دزدیده شده آن ها در جلوی منزل هراتی پارک کرده است، اقدام به ورود کرده و با نشان دادن حکم جلب وی را دستگیر کردند. آن ها ادعا می کردند که مامور دادستانی هستند و حکم ماموریت شان از جانب محسنی اژه ای صادر شده است.


بر اساس گزارش های دریافت شده پرونده سازی علیه وی پس از آن صورت گرفت که با حکم ریاست دانشگاه آزاد مسئولیتی پژوهشی به او محول شد و هاشمی رفسنجانی نیز حکم مشاور رئیس مجلس تشخیص مصلحت نظام را برایش صادر کرد.


عبدالحسین هراتی از جمله ایرانیان جلای وطن کرده بود که پس از انتخابات ریاست جمهوری خرداد 92، در پی درخواست دولت حسن روحانی برای بازگشت ایرانیان به کشور از استرالیا به تهران بازگشت.


پرونده سازی علیه وی زمانی اوج گرفت که صفار هرندی در یکی از نشست های مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به رئیس مجمع به انتصاب هراتی اعتراض کرد. او مدعی بود که هاشمی رفسنجانی برای فردی حکم مشاوره زده که سابقه ی توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی را دارد.


در پی بالا گرفتن این مباحث عبدالحسین هراتی از هر دو مقام خود استعفا داده بود و از فرصت فراهم شده برای درمان بیماری ریه صعب العلاج خود که مشکوک به سرطان بود، استفاده می کرد.

 

ارسال به :