شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ -
- 29 Feb 2020
05 رجب 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نماینده رهبری: حوزه‌های علمیه برای جلوگیری از انحرافات در کشور باید تقویت شود
 جرس: نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: باید حوزه‌های علمیه را در کشور و استان تقویت کنیم تا جلوی گسترش برخی از امور و انحرافات را بگیرند و بتوانند حقیقت دین و احکام الهی را به مردم بیان کند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در همایش طلاب و روحانیون در مصلی این شهربا بیان اینکه سفره تعلیم قرآن، تفسیر و مفاهیم و احکام الهی باز است و روحانیون وظیفه دارند به این امور بپردازند، گفت: در ماه مبارک رمضان احکام دین باید آموزش داشته شود و مردم تشنه آموزش احکام هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه هیچ فضای ماننده ماه رمضان برای بیان احکام و واجبات دین مناسب نیست، تصیح کرد: در ماه محرم و صفر مردم جمع می‌شوند اما ماه رمضانی حسنی دارد که افراد باید احکام دین را به خوبی رعایت کنند به همین منظور مردم آماده فراگیری این مهم هستند.


قربانی با بیان اینکه اگر از این فرصت‌ها استفاده نکنیم هم به خودمان ظلم کرده‌ایم و هم به جامعه ما، خاطرنشان کرد: باید در زمینه وظایف امر به معروف و نهی از منکر شناخت کامل داشته باشیم و اگر آنها را نشناسیم و شناخت درست نداشته باشیم به مسیر را اشتباه می‌رویم.


وی با بیان اینکه اگر بخواهیم درمان را به خوبی انجام دهیم باید مرض را بشناسیم و داروی مرض را کشف کنیم، گفت: برای برطرف کردن مشکلات باید درمان درستی را انجام دهیم، باید تشخیص حقیقت دین و اجرای احکام دین و حق را بیشتر شناخت و امر به معروف را کامل درک کنیم.


نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه باید شناختی درست از فرهنگ داشته باشیم و باید کار عملی وپژوهشی انجام دهیم، افزود: درباره علوم قرآنی کار پژوهشی جدید با توجه به نیاز جوانان انجام دهید و مطالعات باید در جامعه با اندیشه دقیق باشد زیرا زندگی ماشینی جلوی آن را گرفته است.


قربانی با بیان اینکه باید از آیات و روایات قرآنی بهترین استفاده برده شود، گفت: باید شأنیت قرآن را حفظ کنیم و از حقیقت و احکام آن بهره لازم را ببریم.


وی با بیان اینکه حوزه‌های علیمه باید تقویت شود، اظهار کرد: حوزه علمیه امیر المومنین(ع) در رشت ایجاد شده تا بتواند جلوی گسترش برخی از امور و انحرافات را در کشور و استان بگیرند، به همین دلیل باید برای جلوگیری از انحرافات حوزه‌های علمیه را در کشور و استان تقویت کنیم.


نماینده ولی‌فقیه در گیلان از استاندار خواست به ادارات سراسر استان ابلاغ کند تا با روحانیون و مبلغان دینی همکاری لازم را داشته باشند تا در زمینه تقویت احکام دینی و حقیقت دین تلاش کنند. 

ارسال به :