یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ -
- 08 Dec 2019
10 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ملاطفت نمی‌خواهیم؛ فقط محاکمه‌ی علنی
از حکم عادلانه دل بریده‌ایم. دستکم فرصت دفاع بدهید. لطفاً کمی اعتماد بنفس! 


در آخرین تحول در مورد حصر حامیان جنبش سبز، علی مطهری از رهبر نقل می‌کند که «من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و این که نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»


در اصرار برخی برای بیرون کشیدن این نقل‌قول از علی مطهری آتش بیاری دیده می‌شود. دیالوگ بین رهبر و مطهری در جمع «ملاقات نمایندگان فرزند شهید» انجام شده و قاعدتا عده‌ی زیادی از آن با خبر شده‌اند. در واقع کاملاً به نظر می‌رسد موافقان تندروی حصر می‌خواهند برای موضع خود سندی از حرفهای رهبر و توسط علی مطهری ارائه کنند، و صد البته هزینه به پای رهبر گذاشته شود.


از همین گفتگو معلوم می‌شود که حکم دادگاههای فعالان سیاسی در بیرون و قبل از دادگاه صادر شده است. پس نمی‌توان روی عادلانه بودن حکم دادگاههای سیاسی حساب کرد.


در همین گفتگوی کوتاه رهبر سر علی مطهری منت می‌گذارد که اگر دادگاه باشد موجب نارضایتی شما می‌شود. جالب اینکه علی مطهری پس از این دیدار (حدود سه هفته‌ی پیش) مجدداً درخواست خود را مبنی بر رسیدگی عادلانه مطرح کرده است. پس ما هم همراه مطهری، از راس نظام درخواست می‌کنیم که رعایت ما را نکنند و ملاطفت را کنار بگذارند تا به اتهامات محصوران در دادگاههای علنی رسیدگی شود. از حکم عادلانه دل بریده‌ایم. دستکم فرصت دفاع بدهید. لطفاً کمی اعتماد بنفس! 
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.