سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ -
- 21 Jan 2020
24 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نامه سرگشاده به رییس جمهوری
قرار ما این بود که از اشتباهات گذشته پند بگیریم و را ه احمدی نژاد را در “قبیله هزار فامیل” اش دنبال نکنیم.


جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری

از زمان مراسم تحلیف شما به عنوان رییس جمهور یک سال می گذرد و در این مدت بارها و بارها خواستیم شعارهای عملی نشده جنابعالی را به یادتان بیاوریم و هر بار مجبور شدیم برای اینکه انگ مخالفت با دولت شما به پیشانی ما نچسبد بغض هایمان را فرو دهیم.

نمی خواهم شعارها و وعده های عمل نشده تان از جمله وعده رفع حصر رهبران جنبش سبز را یادآوری کنم و در این نامه سعی بر آن ندارم اما یکی از موضوعاتی که این روزها سیاسیون و اهالی رسانه را از شما رنجانده است تبعیض در دعوت به دو مراسم افطاری شماست که افراد حاضر در این دو مراسم به صورت گزینشی و یا به سفارش خانم یا آقای ایکس معرفی شده بودند و برخی از آنان همواره پای ثابت اینگونه ضیافت ها هستند و برایشان خاتمی و احمدی نژاد و روحانی یکی است و تنها هدفشان از این سفره ها کاسه لیسی و کارچاق کنی است.

در روزهای اول کار شما شنیدیم که رهبری نظام برای جنابعالی خطوط قرمزی را ترسیم کرده اند که یکی از آنها بکارگیری و معاشرت با افرادی است که سابقه محکومیت خصوصا در جریان انتخابات ۱۳۸۸ را دارند به شما متذکر شده اند و دوستانی در دولت شما پیغام هایی مبنی بر مشورت دادن به برخی از ارکانهای دولت را با ما و برخی از دوستان دیگر که مانند ما از خطوط قرمز نظام بودند را می دادند و ما خودمان را از شما دور می کردیم که مبادا دولت جنابعالی انگ نزدیکی و هم نشینی و همکاری با ما را بخورد اما گویا در روزهای ماه مبارک رمضان خطوط قرمز چه در مراسم های جنابعالی چه در مراسم های معاونت زنان شکست و باز هم تبعیض هایی را به چشم دیدیم. برخی از سخنرانان دو مراسم شما از همان خطوط قرمز انتخاب شدند که نه تنها تعجب من که تعجب بسیاری از سیاسیون و اهالی رسانه را برانگیخت. در نحوه دعوت ها و گزینشی عمل شد بسیاری از کارت های دعوت به مهمان ها واگذار شده بود تا آنها نیز هر کس را دوست دارند به مراسم دعوت کنند و چه بسیاری بودند که نه تنها سیاسی نبودند که سابقه مطبوعاتی آنها از ماههای یک سال تجاوز نمی کرد.

شاید این نامه قدری تلخ و گزنده باشد اما برازنده و شایسته “دولت تدبیر و امید” نبود که همان اشتباهات دولت احمدی نژاد را هم در برخی انتصابهایش و هم در رفتار مرتکب شود و سفره هایش فقط برای اطرافیان و مجیزگویان پهن باشد.

البته به بسیاری از افراد که در دو مراسم ذکر شده حضور داشتند ارادت ویژه ای داریم و این نوشته حمل بر جسارت به آنها نباید تلقی گردد. قرار ما این بود که از اشتباهات گذشته پند بگیریم و را ه احمدی نژاد را در “قبیله هزار فامیل” اش دنبال نکنیم.


هنگامه شهیدی – سی و یکم تیر ماه ۱۳۹۱ 

منبع: سحام نیوز 
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.