سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
22 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
از رو بریم


این مقاله حرف دل شخصی بندس به دور از تعصب و جناح بندی..رک و بی‌ریا....
شروع :
خودمون رو گول نزنیم تو خوابیم هنوز؛ متهمیم هنوز!
چقد وجدانهامون آرومه ما به عنوان طرفدار مذهب و اعتقاد به خدا و تشییع که در زمان خودمون در برابر نسل جوان امروزی واقعا متهمیم! ..
حرفایی که میزنم به خاطر حقیقته و اگه نظرم درست نباشه نیتم درسته و فریادم از سر مسئولیت و درد!
........
دوستان بی‌تعارف بگم ؛ خدا و اهل بیت رو ماها جلوتر ویران کردیم تا قوم داعشی‌ها !
دینو وارونه کردیم!
منظور مخصوصا بزرگترای ما و اون عده‌ای که مروج دینن و ادعا دارن تو دین! خودشون بهتر میدونن!
حقیقت خدا و دین و اهل بیت یه چیز دیگس!
چون مثلا ۲ساله نماز خوندیم طلبکاریم از خدا؟ ! به این باشه ابلیس پس چی بگه! کسی که هزاران سال پرستش و نیایش کرد و فرشتگان شاگرد او بودن! و سر سفره ی همه هم بوده! از آدم بگیر تا الان! !
از خدا طلبکاریم اگه خدا بخاد بندش رو ببخشه یا نبخشه! یه سوال: اگه خدا بخاد بندش رو درمان کنه از ما باید اجازه بگیره؟ ! اگه کسی بخاد پسرش رو دکتر ببره از ما باید اجازه بگیره؟!
اونایی که راحت از خدا پیغمبر و بهشت و جهنم حرف میزنن فکرمیکنن خودشون مستثنا هستن و بقیه مستعمره! نمی ترسن گذرشون به جهنم بیفته یا با همون خدا رو به رو بشن! بعضی‌ها میخان خودشون رو خوب کنند ؛خدا رو خراب میکنن! یه جوری با مردم رفتارمیکنن که انگار نامه از بالا دادن جاشون اعلی العلیین هست! انگار حضرت بهشون گفته نمی تونم دوریتو تحمل کنم! از پیشم تکون نخوریا. . !
یا مثلا عروس قرآن الرحمن مگه نیست؟ ! چرا تو ختم و عزا فقط میخونیم! چرا خدارو با نامردی و جلاد نشون میدیم؟! چرا حقیقت خدا رو زشت و زننده نشون دادیم! چرا قرآن خدا رو تحریف کردیم...! چرا با خدا کاری کردیم که جوونارو از خدا بیگانه کردیم! سوره الرحمن و خود الرحمن یعنی رحمت خدا به همه ی موجودات هستی!
چرا از طرف خدا چرتکه انداختیم و قطب بندی کردیم آدمارو!
اصلا قلب قرآن اهل بیتن! ما از طریق اهل بیت سراغ قرآن نرفتیم که این شد! میدونستید تقوا در قرآن به چه معنی هستش؟ این نیست که از خدا حساب ببر! ینی رو خدا حساب کن! خدا رو باید اول تو ادعیه شناخت بعد رفت سراغ قرآنش! مثال: ادعیه خمسه عشر؛ کمیل؛ افتتاح؛ جوشن کبیر و...
دوستان جهنم بیمارستان خداست!کسی را جهنم نمی برن آدما جهنمی میشن! جهنم اصلا جایی نیست ببرن؛ جهنم حال آدماس! گردن خدا نباید انداخت!
چندساله هیئتی شدیم؟! هنوز پس چرا از مرگ میترسیم؟!
ما اعتقاد داریم مردم باید بترسن از یه چیزی! ولی انبیاء همچین چیزی اعتقاد نداشتن!
قاسم که حل کرد شب عاشورا قصه ی مرگ رو! به حسین(ع) گفت مرگ برام الان شیرین تر از عسله! (احلا من العسل ) بخدا کوفیا از ترس مرگ ؛ حسین(ع) رو کشتن! یزید گفت می کشمتون!
روایت حضرت امیر(ع) هست که فرمود این همون پوستین وارونه‌ای هستش که مسلمانان یه روزی به تنشون میکنن!! وای بر ما...
بخدا وقت بزاریم رو معارف حقیقی! اگر طلای ناب بیاد طلای بدلی میره کنار به والله!
چون کار نشده اوضاع اینه! حرف قوی بزنید دوستان! چون حرفامون تو جامعه ضعیفه زیرابشو میزنن! تو زمونه‌ای که راه و دنیای اجتماعی به سمت ژان پل سارتر‌مارکس‌برشت‌کانت‌دکارت‌هگل و انگلس داره میره!
عزيزان ۵۰تا روایت از حسین(ع)به دستمون رسیده که فقط ۲تاش فقه هستش بقیش معارفه!
۶۶۶۶ ایه قرآن داریم که فقط ۵۰۰تاش آیه احکامه! ۹۰سال عمرت رو که نباید بزاریم رو ۵۰۰تا؛ پس بقیش چی!
بنظرم قرآن کتابی است که با نام خدا آغازمیشه و بانام مردم پایان می یابد!
کتابی که بیش از هفتاد سوره‌اش از مسائل انسانی گرفته شده و بیش از سی سوره‌اش از پدیده‌های مادی و تنها دو سوره‌اش از عبادات! آن هم از حج و نماز!
از وقتی که فقط بوسیدیمش و از رو سر مسافر رد کردیم و رو طاقچه گذاشتیم و تنش رو پرستیدیم و روح و فکرش و سخنش رو رهاکردیم: مسلمانان به خرافه پرستی؛ و ضعف اجتماعی و جمود فکری و تعصب‌های شبه مذهبی؛ و انحطاط علمی و اقتصادی و سیاسی افتادن!
یه سر هم خوبه بریم موضوع نماز و اهل بیت و امام زمان(عج)!
دوستان سابقه دینی دست کسی رو نخواهد گرفت! همانطور که خلفایی ملعون مثل ابوبکر عثمان و یزید و شمر نماز صبحشون ترک نشده یه بار! کسی مثل عثمان ۲۴بار پیاده فقط مکه رفته برگشته! یا ابلیس هزاران سال فقط عبادت میکرده با فرشتگان! ما که انگشت کوچیکه اونا هم نیستیم تو عبادت!
پس نماز اگر با توجه نباشه قطعا "وبال" ميشه "بال" نميشه!
دوستان تو جامعه‌ای که همه چی مثل میوه سوا شده و "رانتی" شده ؛ خود به خود دین هم همین بلا سرش میاد!!
حق دین و اهل بیت هم پایمال کردیم! احکام دینی رو تهی کردیم از اون حالات دینی!
وقتی بخشی از دین رو بگیم بخشی رو نگیم زدگی ميشه از کل دین! وقتی کسی بخشی از دین رو قبول کنه بخشی رو نکنه این عین حقیقت کفره!
چرا حال اهل بیتو نگفتیم به این مردم فهیم و مظلوم!! باید وارث حال انبیاء هم بود نه فقط اختیارات و علم آنها....! اونم همه ی حالات انبیاء ! سواکردنی نیست! منظور به اندازه ظرف ظرفیت خودم!
علی همه ی وجودش باهمه!
به ما باشه متنفرمیشیم از گنه کار یا کافر ! کی ائمه متنفرشدن از گنه کار یا کافر! اونجایی که پیامبر به منزله عیادت به منزل مرد یهودی رفت همانی که از بالای خانه همیشه به روی سر مبارکش نجاسات میریخت که او از شرمندگي نسبت به رفتار پیامبر در منزلش؛ به او ایمان و اسلام آورد؛؛ فقط از محبت و اخلاق پیغمبر بود! اونجایی که در جنگ؛ حضرت امیر ۷۰نسل پشت طرف رو دیده و نزده! چرا اینا رو به مردم نمیگیم! چرا همه ی دین رو به مردم نمیگیم! چرا انقدر خودپرست و خودخاهیم!! اونجایی که حسین(ع) خون علی اصغر رو به آسمان پاشید تا یه قطرش رو زمین نریزه! چون میدونست یه قطرش رو زمین بریزه عذاب میاد! اونجایی که شمر ملعون رو سینه مبارک و زخمی سیدالشهدا نشسته بود میخاست جسارت کنه ولی بازم حضرت دقیقه ۹۰ به شمر گفت اگر منصرف شی به مادرم زهراقسم روز قیامت شفاعتت را میکنم! این همه اخلاق و رحمت و عظمت! چرا اینارو نمی بینیم! چرا هرجا از دین که به نفعمون باشه سوا می کنیم فقط!
پس یا ؛ علی رو همش رو قبول داریم یا قبول نداریم! بخدا با حالات اهل بیت ما الان در جنگیم! از این جنگ بیشتر بترسیم تا داعشی ها.. !
منطق میاریم علیه رحم و محبت و رحمت!
مطلب آخر اینکه آیت الله بهجت ميگفت: نمی ترسید بگید یابن الحسن بیا !
مایی که حالشو نداریم همشو قبول کنیم!
نمی ترسید حضرت بیاد؛ مثل الان که طرف رو تهدید میکنن به قتل عام شیعه؛ تهدیدتون کنند برا کشتن حضرت! مایی که راضی نمیشیم باحال حضرت!
حاضریم امام زمان(ع) اومد از حال خودمون بگذریم از حق هم بگذریم! حاضریم ؟؟؟؟؟؟ حاضریم امام زمان اومد اگه خاست اول گردن مارو بزنه بی‌چون و چرا قبول کنیم!
روایت هست وقتی آقا ظهور میکنه ۷۰هزار عالم! جلوش وای میسن میگن( نحن نکفی امت جدک! ) میگن واسه چی اومدی ما که بودیم!
همه ی دغدغه و خطر دینمون شده الان فقط تار موی یه دختر بیرون نباشه! اموال مسلمین بره اشکال نداره. . نفاق باشه اشکال نداره. . دروغ و ریا باشه اشکال نداره. . فقر و تهمت باشه اشکال نداره. . خفقان و سرکوب باشه اشکال نداره. . انگ زدن و چاپلوسی اشکال نداره. .خودخوری و خودسوزی اشکال نداره که... لحظه به لحظه و نسل به نسل داریم تنهاتر و ضعیفترمیشیم اشکال نداره که... تار موی دختر و شلوار جین پسر اشکال داره فقط. . ! آدم بودن هم خوب چیزیه والا. . از رو بریم!
اینطوری سنگین تره شیعه رو که یدک کشیدیم بزاریم زمین بزاریم اونی که واقعا میخاد دور اهل بیت بگرده و رنگ و بوی اونارو میخاد واقعا بگیره بقل کنه! دین و شیعه رو خراب کردیم!
ما سر سفره افراط و تفریط بزرگ شدیم نه سر سفره خدا و اهل بیت!
حرف آخرم اینه اگه قراره در راه خدا ظاهرا آبرو و شأنم بریزه؛ بذار بریزه! آدم باید مواظب باشه فقط از چشم خدا نیفته!! نه آدمها...که شدن جای خدا.....!
کسایی که مث من فکرمیکنند حال در رنجند در تناقض در بلاتکلیفی. . نمی تونند آروم بمانند و بی‌تفاوت..!
چون یا از دین و مذهب و خدا بیزارشدن یا به سرعت دارن بیزارمیشن!
توحید رو؛ قرآن رو؛ نیایش رو ؛ حج رو ؛ عدالت رو؛ امامت رو؛ ولایت رو؛ علی رو؛ حسین رو؛ تشییع رو؛ معاد رو؛ شفاعت رو؛ قضا و قدر رو ؛ توسل و انتظارموعود رو فقط به صورت الفاظی درآوردیم مبهم و خالی و درست در جهت آنچه معنی دارد و نشون میده!
بخدا اسلام این نیست؛ تشییع این نیست ؛ خدا و معاد و امامت این نیست که می بینید و آن نیست که میگویید و نفی میکنید ؛ حق دارید نفی کنید ولی حرفم اینه اونی که نفی میکنید یا میگید حتما حق نیست!!
پس اسلام دین تعقل است نه تعبد!
تو خابیم هنوز! متهمیم هنوز!
از رو بریم....
بفرمایش علی(ع) در نهج البلاغه:
" دشمن با شما فریبکاری و نیرنگ بازی میکند و شما تدبیری نمی اندیشید ؛ دسته دسته از شما می ربایند و می برند و خشمگین نمی گردید؛ دقیقه‌ای از شما غفلت نمی کنند و شما در بی‌خبری بسر می برید؛ به خدا قسم جماعتی که بیاری یکدیگر برنخیزند و کار را به یکدیگر واگذارند مغلوب می شوند و شکست میخورند " 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.