سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ -
- 19 Nov 2019
21 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
عبدالله مومنی: وامدار شهیدان، جانبازان، زندانیان و محصوران هستیم
جرس: عبدالله مومنی که پس از حدود پنج سال زندان چندی پیش با پایان دوره‌ی محکومیتش از زندان آزاد شد، نوشته است که فرزندانش "وامدار عموهای شهید، جانباز و آزاده خود هستند، چه عموهای دهه ۶۰ در پشت سنگرهای دفاع و چه عموهای دهه ۸۰ و ۹۰ در سلول های انفرادی و زندانهای خانگی."    

 

مومنی این متن را در صفحه فیس‌بوکش منتشر کرده است:

 

شکرخدا که هر چه طلب کردم از خدا/

بر منتهای همت خود کامران شدم

شک ندارم بعضی چیزها در زندگی هست که تا نباشد لطف و عنایت پروردگار هرچه بکوشی و هرچه مقدمات فراهم کنی، باز اگر او نخواهد حاصل نمی شوند. و البته از جمله همین چیزهاست که هرچه عدو بکوشد بر تو سخت گیرد، چون او خواهد بر تو سرازیر می شود.

این یکی دو روز اخیر بار دیگر این موضوع برای من اثبات شد. امیر رضا پسر محجوب و فرزند نجیب و مهربانم در کنکورموفق به اخذ رتبه خوبي شد. حس شادی و سرخوشی دارم که تا اعماق وجودم را سرشار کرده است، کنکور و نمره و رشته ... مهم نیست، اینها همه نشانه اند. دو سال پیش هم وقتی خبر موفقیت اولیه و سپس نهایی حمیدرضا (دانشجوی پزشکی در این روزها) را شنیدم، درهای بسته زندان گویی به رویم باز شد. گرچه آرزوی در آغوش کشیدن او و امیر سالها بود که آرزویی دست نیافتنی شده بود.

حمید و امیر برای من نشانه اند. آیه هایی که هرچند مهمترین سالهای تحصیل و رشدشان را در کنار آنها نبوده ام، اما هرگاه به آنها می نگرم متوجه عنایت پرودگار می شوم که به رغم ظلم و جفای زمانه، انوار حیات بخشی هستند که حتی در تاریکترین ساعات شب و در عمیق ترین نقطه چاه بر من تابیده اند تا امیدم را از دست ندهم.

اما حمید و امیر من، این آیه های آبرو و سرور، فراموش نمی کنند که اگر استقلال و امنیتی هست و اگر هنوز نشانی از آزادی و شرف در این مملکت است، وامدار عموهای شهید، جانباز و آزاده خود هستند، چه عموهای دهه ۶۰ در پشت سنگرهای دفاع و چه عموهای دهه ۸۰ و ۹۰ در سلول های انفرادی و زندان های خانگی.
 

ارسال به :