یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ -
- 20 Oct 2019
19 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
یکروز تجلیل برای یکسال حضور


فارغ از حضور ابر، باران، برف، گرما و یا سرما؛ هر اتفاق مثبت یا نگران کننده ای که رخ دهد فعالین عرصه رسانه در راستای اطلاع رسانی در مکان حضور دارند. این ره روان راه حقیت و ایستادگی، آموخته اند که وظیفه اشان را که همان مطلع کردن مردم است به طور مناسب انجام بدهند. چند صباحی است که در مناسبات تقومی کشور روزی را به روز تجلیل از جایگاه خبرنگار اختصاص داده اند. در این روز از هر تریبون، رسانه و.....که وجود دارد جایگاه اهالی رسانه تا حد اعلایی بالا می رود اما دریغ و صد افسوس که بعد از این روز اوضاع به منوال سابق بر می-گردد.در این روز همه مسئولین از انتقاد تجلیل می کنند اما فردا فکر مدیران تغییر می کند و کافی است که بنویسی گوشه کت فلان مدیر آویزان است، هیچ اقدامی صورت نگیرد؛ در دستوری نانوشته نشریه شما از لیست دریافت آگهی تبلیغاتی آن اداره حذف می گردد.

روز خبرنگار، نشان از باور عظیم انسان هایی است كه برای بیان حقیقت، بیرق اطلاع رسانی را بر دوش گذاشته و چراغ راه جامعه خویش گشته اند. خبرنگاران با قلم به سرزمین آگاهی قدم می‌گذارند با تکیه بر سه اصل صحت، دقت و سرعت مشکلات را نادیده گرفته و خطر را به جان می‌خرند، چونکه رسالت خبرنگار، تلاش تا پای جان است. روز خبرنگار، نمادی از تلاش و سخت کوشی انسان‌هایی است که عاشقانه و بی‌پروا در عرصه وسیع اطلاع‌رسانی جان خود را بر کف نهاده و با عشقی وصف‌ناپذیر به کار و حرفه خود می پردازند. سخن از خبرنگاران و روزنامه نگارانی است که با همه ی تخصص و تعهد و سخت کوشی خود برآنند که واقعیات را بی کم و کاست در قاب چشم مخاطبان خود بنشانند و در تحلیل و تفسیر و گزارش های خبری به مدد تهذیب نفس و عقلانیت و جان حکمت اندیش شان، بی هیچ ذره ای اعوجاج و انحراف، صداقت و راستی و آگاهی و اعتماد را برای مردم جامعه ی خویش به ارمغان آورند.

احترام قلم و قلم به دست بودن در حدی است که در اسلام، برابر با خون شهدا قلمداد شده، خون شهیدانی که با فطرتی پاک و آزاد در راستای صیانت از عقاید حق؛ سپر گلوله‌های پرچم‌داران ظلم شدند و از پای نایستادند. چه افتخاری بالاتر از این که روزنامه نگاران و خبرنگاران در این دنیای سردرگم و....، برای رسیدن به نام و نان و قدرت نمی نویسند و خدمت فرهنگی را با ننگ سفارش نویسی و کوته بینی و تعصب آلوده نمی سارند آن ها قلم می زنند و رنج وسختی را برخود هموار می سازند تا جامعه را زیبا سازند.

خبرنگاران قشر ارزشمندی هستند که با تعهد به اصول كاری و شرافت حرفه‌ای خود در راستای پیشبرد اهداف متعالی جامعه گام برداشته و بر اساس انگیزه و ندای باطنی خود طی طریق می‌کنند. اما دریغ و صد افسوس كه به دلیل تنگ نظری برخی از مسئولین امر و افزایش هر روز خطوط قرمزنگاشتن مطلب، حیطه كار هرروز سخت تر از دیروز می شود و این عدم عشق به اصول اطلاع رسانی است كه مسافران بی بلیط را در میانه راه پیاده یا از گردونه فعالیت خارج می كند.امید كه تنگ نظری ها كاسته شود و مدیران تحمل نقد را داشته باشند و از حضور افراد به نام خبرنگار كه برای چاپلوسی خدمت می رسند خوداری كنند.

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.