پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مطهری: ضارب ستار بهشتی تنها برای توهین و تهدید محکوم شده است
جرس: علی مطهری معتقد است که درباره متهم به قتل ستار بهشتی با رأفت رفتار شده و تنها به خاطر توهین و تهدید محکوم شده است نه ضرب و شتم.

 

 

 

نماینده تهران در مجلس، در یاداشتی که در روزنامه شرق، چاپ تهران، منتشر شده است نوشته است: درباره متهم به قتل ستار بهشتي با رأفت رفتار شده. مساله ضرب‌وشتم ستار بهشتي قابل انکار نيست ولي ظاهرا اتهام متهم منحصر به توهين و تهديد شده و بر اساس آن حکم صادر شده است.

 

وی که از ابتدای اعلام خبر درگذشت ستار بهشتی، وبلاگ نویس، در بازداشتگاه نیروی انتظامی پیگیر این پرونده بوده است، ادامه داده: بهتر بود مسوولان مربوطه به خاطر عملکرد بدشان از خانواده ستار بهشتي و مردم ايران و مقام رهبري عذرخواهي مي‌کردند، همان چيزي که من در جلسه سوال از وزير وقت کشور در صحن علني مجلس از او خواستم و او زير بار نرفت و من هم از پاسخ او قانع نشدم. اگر عذرخواهي مي‌کردند از يک طرف فرهنگ عذرخواهي مسوولان از مردم ترويج مي‌شد و از طرف ديگر خانواده ستار هم درخواست قصاص نمي‌کردند. به هر حال يک مساله ساده و غيرضروري را يک دوست نادان انقلاب به شکل يک نقطه منفي براي نظام درآورد.

 

این نماینده مجلس تاکید کرده است: خود مسوولان گفتند وبلاگ ستار بهشتي در روز حداکثر هشت بازديدکننده داشته. فرض کنيم او که يک کارگر ساده بود و از سختي معيشت رنج مي‌برد بدترين توهين‌ها را به مقامات کرده باشد، اساسا چه تاثيري در جامعه داشته و چه ضرورتي براي برخورد وجود داشته است؟! اين حادثه ناشي از برداشت غلط برخی از سياسيون و خصوصا مأموران امنيتي و اطلاعاتي از مقوله حفظ نظام است. يعني گاهي دوستان نادان به نظام ضربه مي‌زنند. به هر حال اين حادثه بايد موجب عبرت براي مسوولان مربوط باشد. به نظر من امروز که حکم قضايي صادر شده است بهتر است به آن تمکين شود و اگر خانواده ستار‌بهشتي ناراضي هستند آن را به خدا واگذار کنند. همين که اين موضوع از طرف آنها و ديگران پيگيري شد برکاتي از نظر اصلاح برخي رفتارها در نظام جمهوري اسلامي داشت.
 

ستّار بهشتی، کارگر و وبلاگ‌نویس ایرانی، در  نهم آبان ماه ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا دستگیر و به مکانی نامعلوم منتقل شد. وی در در همین جریان بازداشت درگذشت. بر اساس گزارش ثبت شده در روابط عمومی بهشت زهرای تهران، بهشتی در ۱۳ آبان ماه فوت کرده‌است.

ارسال به :