دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ -
- 26 Aug 2019
24 ذو الحجة 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
روحانی وجهنم دلواپسان‎


اینروزها شاهد سخنانی از جانب دکتر روحانی هستیم که از سوی تندروان اصولگرا خوش نیامده و باشدت وحدت بسیار موضع گرفته اند و از سوی دیگر با انتقاد برخی از نیروهای معتقد به دولت همراه شده است.اما برای کسانی که روحانی را از قبل می شناسند این لحن گفتاری چیز تازه ای نیست .فی المثل به گفتگوهای انتخاباتی ایشان مراجعه کنید و بداهه گوییهای نیشدار ایشانرا ببینید .

اما مبحث این نیست که ایشان چه گفته اند مبحث اینست که ایشان که از قدیمی ترین دیپلماتهای ایران هستند چرا اینگونه بی پروا سخن می گویند و مبحث دیگر اینکه حضرات افراطیون علی الخصوص پایداری ها که دردوره احمدی نژاد در مورد تمام هتاکیهای وی سکوت کردند چرا امروز به یکباره جامه دران و سر زنان فزیاد وا اسفا سر می دهند .

از ابتدای آغاز کار دولت اعتدال آقای روحانی بارها دوره 8ساله قبل را به زیر تیغ تیز انتقاد برد وبالطبع در راستای بهبود شرایط با استفاده از نیروهای باتجربه که عمدتا در دولتهای اصلاحات و سازندگی دارای سوابقی بودند و در دوره گذشته به یکباره به حاشیه رانده شده بودند استفاده کرد هرچند ایشان حدس میزدند با مشکلات عدیده ای روبرو هستند بعدها فهمیدندمشکلات در حد فراتر از فاجعه است و صد البته خزانه خالی و عدم ارتباطات صحیح بین المللی و... باعث شد که ایشان با نوعی سر در گمی بوروکراتیک مواجه شوند وصدالبته اکثر ارگانها از نیروهای با تجربه خالی و نیروهای وابسته به تفکر احمدی نژاد یا همان آنارشیستهای مذهبی جای آنها را پر کرده بودند و بالطبع موتور محرک حرکت سازمانی هم یا کار نمی کرد وبقولی ریپ میزد و یا کارشکنی هم میکرد . ارگانهای موازی اقتصادی و امنیتی کار را سخت سخت تر میکردند و صد البته مجلس اصولگرا هم از ابتدا عناد خود بادولت را به انحا مختلف نشان داد و با احضارها و کارت زرد !!!!دادن و...... عناد خود را به احسن الوجوه عیان نمود .

روحانی که فشارها در جانب خود و وزرا می بیند و خود هم به خوبی می داند که اصولگراها علنا در کارش سنگ اندازی می کنند و اصلاح طلبها بویژه طیف سبزها با ادامه حصر سران جنبش و استفاده از چند وزیر اصولگرا تا حد زیادی از وی مایوسند خود دست بکار شد تا با حملات کلامی و دادن برخی کد واژه ها به مردم اولا جهت تنویر افکار عمومی گامی بر دارد ودر ثانی مچ حریف را به قولی بخواباند تا شاید با این راهکار بتواند دولت را تا زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی از گزند تندروها حفظ کند ولیکن این اتفاق که نیفتاد که هیچ شرایط هر روز بدتروبدتر شد تا جایی که همینک وزیر علوم در حال استیضاح است و احتمال استیضاح چند وزیر دیگر هم در یکسال آینده زیاد است.

اما افراطیون هم که در دولت قبل از شرایط قهر مردم و کنار زده شدن اصلاح طلبها و نشریات منتقد حداکثر استفاده را کرده بودند و هیچ حوزه ای از فرصت طلبی شان در امان نمانده بود با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فهمیدند که خوان نعمت کم کم برایشان رو به پایان است فلذا جهت حفظ این حظ لذیذ با توجه به امکانات گسترده شان از هیچ اقدامی فروگذار نکردند یک روز ازکلید واژه فتنه بهره بردند و با همراهی صدا وسیما به نیروهای خدوم کشور تاختند و روز دیگر دلواپس شدند وروز دیگر .......

تمام این عوامل و صد البته کم کاریهای روحانی در دو بخش سیاسی و اقتصادی را که بنگریم نشانه های دلسردی مردم از دولت را در می یابیم و در نتیجه دلیل اصلی عصبانیت شدید اینروزهای روحانی و هتاکیهای بی شرمانه افراطیون را در می یابیم 
 

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.