پنج‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ -
- 05 Dec 2019
07 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاوان ۳۰۰۰ روز بی غیرتی

تاوان ۳۰۰۰ روز بیغیرتی

با استانداردهای بین‌المللی برای یک کارمند و یا حتا یک مدیر میانی عیب نیست که در طول خدمتش مامور به پیگیری و اجرای سیاستهای متفاوت و حتا متضاد شود؛  در واقع به نوعی مزیت هم به شمار می‌رود. دلیلش هم ساده است: کارمند یا مدیر  میانی مامور مدیران ارشد و سیسات‌گذاران هستند، که قاعدتاً پست خود را برای
اجرای سیاستهائی که به درستی آنها اعتقاد دارند بدست آورده‌اند. به همین دلیل  همین مزیت مدیران میانی، برای مدیران ارشد نه تنها مزیت نیست، بلکه به دوروئی  و «حزب بادی بودن» تعبیر می‌شود. مفصلش را می‌دانید ...
 

اخیراً شهردار محترم تهران از سیاستی طرفداری می‌کند که بقیه به آن می‌گویند  تفکیک جنسیتی و خودش به «ارتقای جایگاه زن» مربوط می‌داند. ایکاش ایشان  تازه شهردار شده بودند و این سیاست را که به قدری مهم است تا ایشان برایش  به نمازجمعه بیاید و عدم اجرای آن را به بیغیرتی ربط دهد اعلام می‌کردند. اما  ایشان کی شهردار شدند؟ حدود ۹ سال قبل (حدود ۳۰۰۰ روز).

بیائید خوشبین باشیم و بپذیریم که ایشان به ناگاه، و پس از پشت سر گذاشتن  رقابتهای سال ۹۲، به اهمیت این سیاست پی برده است، و به حدی به هیجان  آمده است که به نمازجمعه تهران بیاید و عدم اجرای چنین سیاستهائی را قلباً و  خالصاً از روی بیغیرتی بداند. قبول آقای شهردار. اما همچنان این سوال باقی  می‌ماند که تاوان ۳۰۰۰ روز بیغیرتی یا دستکم غفلت در حد بیغیرتی چیست؟

انشااله آقای شهردار قبول دارند که کارمند و مدیر میانی نیستند (شاید هم کارمند  افرادی هستند و ما نمی‌دانیم). در این صورت رفتار متمدنانه آن است که استعفا  دهند تا انگ «حزب بادی» از ایشان دور بماند! 
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.