شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
16 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
جهانگیری: اگر ۱۰ وزیر علوم هم تغییر یابند، بورسیه‌ها را پیگیری می‌کنیم
جرس: معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: نجابت فرجی دانا و همکارانش باعث شد تا بسیاری از مسایل را در جلسه استیضاح نگوید ولی حتما این دولت موضوع بورسیه های غیرقانونی را پیگیری می کند حتی اگر ده وزیر علوم تغییر کند. سرپرست وزارت علوم هم تاکید کرد که سال تحصیلی جدید دانشگاه ها را با نشاط آغاز می کنیم و در همین حال وزیر علوم سابق نسبت به به ناامیدکردن مردم از نتیجه انتخابات ۲۴ خرداد هشدار داد.


به گزارش خبرنگار ایرنا، اسحاق جهانگیری امروز (یکشنبه) در مراسم تکریم رضا فرجی دانا وزیرسابق علوم، تحقیقات و فناوری و معارفه محمدعلی نجفی به عنوان سرپرست این وزارتخانه افزود: علم کشور همواره از رانت و فساد به دور بوده و هیچ گاه در دانشگاه‌ها سخنی از این مسائل نبوده است.

 

وی با بیان این که همه مردم و مسئولین از سهمیه ای که به برخی از گروه‌ها داده شده انتقاد کرده‌اند، گفت: 240 هزار نفر در آزمون دوره دکتری شرکت می‌کنند و ۱۲ هزار نفر از آن‌ها در این دوره پذیرش می‌شوند؛ چرا باید بورسیه ای که از ابتدا معلوم است در داخل تحصیل کند؟ کسانی که حداقل‌ها را نیز ندارند جایابی شده و عضو هیات علمی شوند و دولت هزینه تحصیل آن‌ها را پرداخت کند.

 

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: نجابت فرجی دانا و همکارانش باعث شد تا بسیاری از مسائل را در جلسه استیضاح نگوید ولی حتماً این دولت موضوع بورسیه‌های غیرقانونی را پیگیری می‌کند حتی اگر 10 وزیر علوم تغییر کند.

 

در مراسم تکریم فرجی دانا و معرفی محمدعلی نجفی علاوه بر معاون اول رییس جمهوری، سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشک، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی دستیار رییس جمهوری در امور اقلیت‌ها و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوری، محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، معاونین، مشاورین و مدیران کل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تعدادی از روسای دانشگاه‌های مهم کشور حضور داشتند.

 

معاون اول رییس جمهوری با یادآوری استیضاح فرجی دانا توسط نمایندگان و عدم رأی اعتماد مجدد به وی گفت: باید به حکم قانون این تغییر را بپذیریم؛ قانون مجلس و مردم سالاری حکم می‌کند که نتیجه تغییر توسط استیضاح را بپذیریم.

 

وی فرجی دانا را فردی اخلاق مدار متدین، دانشمند و توانمند توصیف کرد و افزود: فرجی دانا جز برنامه‌های رییس جمهوری و پایبندی به وعده‌های انتخاباتی دولت را اجرایی نکرد.

 

 

** عملکرد فرجی دانا عمل به منشور دولت بود

 

جهانگیری تاکید کرد که عملکرد وزیر سابق علوم تحقیقات و فناوری در طی 10 ماه وزارتش عمل به منشور دولت تدبیر و امید بود.

 

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: فرجی دانا را دانشگاهیان می‌خواهند و این بزرگ‌ترین فرصت در اختیار نظام است که مدیری محبوب و تاثیرگذار منصوب کرده و مدیران او را دوست دارند زیرا که این امر باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.

 

وی در این حال تصریح کرد: ضرورت مردم سالاری ایجاب می‌کند که حق استیضاح مجلس را بپذیریم اما نباید حق و حقیقت را از یاد ببریم.

 

وی با بیان اینکه دولت خود را برای این گونه تغییرات آماده کرده است، اظهار داشت: بحمداللـه در همه بخش‌ها مردم و نخبگان همراه دولت هستند و از این نظر تغییر برای دولت تدبیر و امید سخت نیست؛ ده‌ها فرجی دانا در دانشگاه‌های کشور وجود دارند که حاضرند با اشتیاق برای دولت و مردم کار کنند.

 

وی حضور محمدعلی نجفی در وزارت علوم را گرانقدر دانست و اظهار داشت: تجربه آقای نجفی در حوزه‌های کلان و در ابتدای سال تحصیلی دانشگاه‌ها می‌تواند بسیاری از گره‌ها را باز کند و مطمئن هستم که مسیر گذشته ادامه خواهد یافت.

 

جهانگیری در ادامه ضمن تشریح روند پذیرش مسوولیت وزارت علوم توسط فرجی دانا در ابتدای دولت گفت: توسعه علم توسط دانشمند جلو می‌رود انصافاً آقای فرجی دانا بعد از رأی اعتماد خود را وقف خدمت به کشور کردند که مهم‌ترین محور آن بحث توسعه علم و فناوری بود.

 

وی با بیان اینکه هیچ گاه فرجی دانا را خسته و در بینش کم حوصله ندیدیم ادامه داد: در روز استیضاح و در مجلس شورای اسلامی برای همگان روشن شد که ایشان با نهایت اخلاق و در پیش گرفتن روشی علمی از خود و برنامه‌هایش دفاع کرد.

 

 

** توضیحات جهانگیری درباره علل عدم حضور روحانی در جلسه استیضاح

 

معاون اول رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه حجت الاسلام حسن روحانی علاقه وافری به وزیر علوم داشته و دارد گفت: رییس جمهوری تمام تلاش خود را حتی چند برابر بیش از حد معمول انجام داد تا استیضاح فرجی دانا در فضا و التهابی که بر سر یک کلمه ایشان درست کرده بودند مطرح نشود.

 

وی افزود: رییس جمهوری هم از شخصیت و هم از عملکرد فرجی دانا دفاع کردند و در هیات دولت گفتند که همه اعضای کابینه در تعامل با مجلس وظیفه دارند مانع استیضاح شوند.

 

وی با یادآوری تاکیدات رییس جمهوری در روزهای منتهی به استیضاح وزیر علوم گفت: روز شنبه هفته قبل از استیضاح آقای روحانی به من تاکید کردند دولت آنچه در توان دارد برای دفاع از آقای فرجی دانا به کار گیرد؛ ایشان در فردای آن روز و در جلسه هیات دولت دفاع مفصل‌تری از شخصیت و عملکرد وزیر سابق علوم کردند.

 

جهانگیری جلسه دوشنبه و سه شنبه هفته قبل از استیضاح خود و رییس جمهوری را با برخی از اعضای کابینه یادآور شد و گفت: آقای روحانی با ۱۰ تا ۱۵ نفر از اعضای کابینه درباره این استیضاح جلسه داشتند و گفتند که اعضا گزارش عملکرد خود را در این رابطه ارائه کنند.

 

 

** توافق جهانگیری و روحانی از ابتدای دولت

 

معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: از روزهای اول دولت قراری بین من و رییس جمهوری گذاشته شد و تقسیم کاری صورت گرفت که بر مبنای آن ایشان در جلسات استیضاح وزرا شرکت نکنند و بنده به جای ایشان حضور یابم.

 

وی توضیح داد: در آن مقطع به آقای روحانی گفتم که براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلام معاون اول رییس جمهور نمی‌تواند در جلسات استیضاح سخنرانی کند اما ایشان گفتند که هیچ موردی نیست که در دولت‌های آیت اللـه هاشمی و حجت الاسلام خاتمی روسای جمهور برای استیضاح به مجلس رفته باشند و این مساله در دولت گذشته باب شد.

 

وی انتقادات صورت گرفته از دولت را مبنی بر اینکه چرا رییس جمهوری شخصاً برای دفاع از وزیر علوم به مجلس نرفته است را یادآور شد و گفت: از هفته‌ها قبل برنامه ریزی شده بود که در روز 29 مردادماه رییس جمهوری به اردبیل سفر کند اما برای حضور در جلسه استیضاح باید این برنامه برهم زده می‌شد و اینکه می گویند ایشان 5 دقیقه در جلسه حضور می‌یافت و می‌رفت تنها یک شوخی است زیرا رییس جمهوری براساس آیین نامه مجلس باید در صحن علنی می نشست و بعد از سخنرانی وزیر از وی دفاع می‌کرد.

 

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: تصمیم گرفتیم از آنجایی که حل مشکلات مردم در اولویت است درست نیست که بگوییم رییس جمهوری سفر خود را به استان محروم اردبیل لغو کرده و به زمان دیگری موکول کند اما ایشان باز هم در سخنرانی عمومی خودشان در آن شهر وقت گذاشتند و از وزیر علوم دفاع کردند.

 

 

** می‌خواهیم فضای تنش آمیز بین سه قوه از بین برود

 

معاون اول رییس جمهوری در ادامه سخنرانی خود با بیان این که دولت نمی‌خواست در جریان استیضاح وزیر علوم با موضوع جدیدی مواجه شود، اظهار داشت: ما می‌خواهیم که فضای تنش آمیز بین سه قوه که در دولت قبل وجود داشت، از بین برود زیرا مردم دوست ندارند که این فضا بر روابط بین قوا حاکم شود و مسئولین به مسائل حاشیه ای بپردازند.

 

وی چالش‌های بین قوا را دستمایه رسانه‌های خارجی برای ارائه تصویر غلط از نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: در حالی که منطقه ناامن است، ایران اسلامی از ثبات و آرامش بالایی برخوردار است که باید قدر آن را دانسته و در جهت حل مشکلات پیش رو گام برداریم.

 

جهانگیری گفت: برای ما حل مشکلات با مجلس شورای اسلامی از اهمیت بالایی برخورداراست در حالی که شرایط در دولت گذشته به گونه ای بود که رییس جمهوری وقت علیه رییس مجلس عیدی پخش می‌کرد.

 

جهانگیری تصریح کرد: رییس جمهوری با سابقه ۲۰ ساله نمایندگی مجلس خود را فرزند قوه مقننه می‌داند و اکثر اعضای کابینه نیز سابقه نمایندگی دارند؛ دولت به جایگاه مجلس واقف است و حق سؤال و استیضاح را حق درستی می‌داند.

 

معاون اول رییس جمهوری محور سوم سخنرانی خود را پایبندی به تعهدات انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد عنوان کرد و افزود: 24 خرداد جهت نمای خاص ملی مردم ایران و معطوف به گریز از افراط و بی تدبیری و رفتن به سمت اصلاح امور بود.

 

جهانگیری با بیان این که علاقه‌مند به نهادینه کردن اعتدال در کشور هستیم، اظهار داشت: باید از رکود خارج شویم اما رکود تنها رکود اقتصادی نیست بلکه باید رکود سیاسی، رکود در فرهنگ، رکود اجتماعی و رکود در علم و فناوری رفع شود زیرا مردم باید با امید به آینده نگاه کنند.

 

وی با بیان این که توسعه علم و فناوری باید در رأس امور قرار بگیرد، تصریح کرد: نباید بگذاریم امید مردم به یأس تبدیل شود؛ باید از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم که راهکار آن اقتصاد دانش بنیان است، این اقتصاد تنها توسط دانشگاهیان محقق خواهد شد.

 

جهانگیری تاکید کرد: دولت در مبارزه با فساد جدی است و مصمم هستیم که این لکه ننگ را از دامن نظام پاک کنیم.

 

جهانگیری گفت: ای کاش فساد فقط بابک زنجانی بود. در ساخت و پاختی هزاران میلیارد تومان غارت شده اما فساد زمانی تأسف آور می‌شود که به سطوح مدیریتی نیز رسوخ پیدا کرده باشد.

 

وی تاکید کرد: اگر کسی با دروغ و زد و بند از رانتی استفاده کرده باید آن را پس دهد؛ فرجی دانا برود یا نرود جهت گیری دولت در این زمینه مشخص است.

 

 

** روایت جهانگیری از کمک ۱۶ میلیاردی به یک دانشگاه

 

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: در روز شروع به کار دولت آقای روحانی 16 میلیارد تومان پول را به یک دانشگاه غیرانتفاعی دادند؛ دانشگاهی که هنوز مجوزهای لازم را نگرفته بود.

 

وی افزود: در آخرین فرصت اداری چکی صادر می‌شود و می‌مانند تا مبلغ آن وصول شود بعد می گویند سیستم خوب اداره شده است. این پول ریال به ریالش پول بیت المال است.

 

جهانگیری تصریح کرد: اگر آقای خاتمی به جای ۱۶ میلیارد تومان، ۱۶ میلیون تومان برده بود برخی از روزنامه‌های مدعی آبرو و حیثیتش را می‌بردند.

 

وی خاطرنشان کرد: دولت با وجود راه سخت و دشوار مقابله با فساد در این راه جدی است و از همه نیز کمک می‌خواهد.

 

با پایان یافتن سخنان جهانگیری ، توسط وی یک تابلوفرش به رضا فرجی دانا اهدا شد، جهانگیری همچنین از خدمات و زحمات وزیر سابق علوم در طول ۱۰ ماه گذشته تشکر و قدردانی کرد.

 

 

هشدار فرجی دانا نسبت به ناامیدکردن مردم از نتیجه انتخابات ۲۴ خرداد
 

 وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به ناامیدکردن مردم از نتیجه انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ و روی کارآمدن دولت تدبیر و امید هشدار داد.


رضا فرجی دانا در مراسم تکریم خود و معارفه محمدعلی نجفی به عنوان سرپرست جدید وزارت علوم با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، اظهار داشت: یکی از این سناریوهایی که به شدت عده ای بر روی آن کار می‌کنند، ناامیدکردن مردم از نتیجه انتخابات ۲۴ خرداد است.

 

وی با بیان این که دولت تدبیر و امید در عرصه سیاست خارجی و همچنین کنترل تورم و مهار رکود موفقیت‌ها و دستاوردهای خوبی داشته است، تصریح کرد: آن‌هایی که قصد داشتند امید ایجادشده به دولت را بعد از انتخابات ناامید کنند از هیچ تلاشی در ماه‌های گذشته فروگذاری نکردند و چه عرصه ای بهتر از آموزش عالی.

 

وزیر سابق علوم از دانشگاهیان و دولتمردان خواست تا با القای نشاط و توجه بر این که هیچ نکته منفی رخ نداده است، گفت: نگذارید سناریوی ناامیدکردن مردم از نتیجه انتخابات به نتیجه برسد و لباس ناامیدی نپوشید؛ انشاءالله سال تحصیلی 94 - 93 دانشگاه را به گونه ای با نشاط آغاز کنیم که نمونه آن در سال‌های گذشته وجود نداشته باشد؛ این خواسته قلبی من است.

 

فرجی دانا با بیان اینکه فضای جلسه تودیع او با نشاط نیست، گفت: وقتی عده ای را به نشاط دعوت می‌کنیم ولی خود نشاط نداریم، حالت چهره ما مشخص است و بعید به نظر می‌رسد کسی دعوت ما را اجابت کند.

 

وی با ابراز امیدواری به دوری دانشگاه‌ها از سیاست زدگی و حرکت آن‌ها در مسیر رشد و توسعه علمی، خاطرنشان کرد: باید در آستانه بازگشایی دانشگاه‌ها و سال تحصیلی جدید با القای نشاط از این پیچ خطرناک عبور کنیم؛ این پیچ خطرناک ناامید کردن بچه‌های انقلاب از انقلاب است.

 

مشاور رییس جمهوری با یادآوری فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر تلاش دشمن در راستای عدم خودباوری اظهار داشت: همه باید باور کنیم که می‌توانیم به قله‌های ترسیم شده آموزش عالی برسیم.

 

 

** دانشگاه‌ها را از فضای سیاسی بیرون جدا کنیم

 

فرجی دانا تصریح کرد: باید دانشگاه‌ها را از فضای سیاسی بیرون جدا کنیم تا بدون تأثیرپذیری از فضای بیرونی به کار خود ادامه دهند؛ دانشگاه‌ها و جوانان باید با امید بیشتر به آینده خود نگاه کنند.

 

وزیر سابق علوم گفت: درحالی گروهی از اساتید دانشگاه‌ها نزد رییس جمهوری رفتند که در سال‌های قبل از این نظر محروم شده بودند، آن‌ها با هرسلیقه سیاسی نشان دادند که در طرفداری از نظام هیچ تفاوتی با دیگر اساتید که خود را «طرفداران یکه» نظام نشان می‌دهند، ندارند.

 

وی خاطرنشان کرد: در همان جلسه با آقای ابوترابی فرد نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفتم من حتی اگر یک دستاورد داشته باشم این است که همه اساتید در زیر یک خیمه پر برکت با همه سلیقه‌ها حضور دارند.

 

مشاور رییس جمهوری تصریح کرد: القایی شده است که عده ای خاص و تنها از میان تندروها و افراطی‌ها طرفدار نظام هستند که این امر واقعیت ندارد.

 

 

** اعتماد به دانشگاهیان مهم‌ترین سرمایه است

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود تبدیل گفتمان علم و فناوری به گفتمان قالب در آموزش عالی را خواستار شد و افزود: اعتماد مهم‌ترین سرمایه ماست و دانشگاهیان افراد معتمد نظام هستند؛ نظام ما به دانشگاهیان اعتماد دارد.

 

فرجی دانا اضافه کرد: هر مساله ای که با اعتماد نظام به دانشگاهیان مقابله کند و دانشگاه‌ها را خطر بداند، ضد نظام است.

 

وزیر سابق علوم تاکید کرد: باید با سخنانی که برای جدا سازی دانشگاهیان از نظام یا ناامید کردن آن‌ها مطرح می‌شود، مقابله کنیم.

 

وی مشارکت دانشگاهیان در امور را عاملی برای رضایتمندی آن‌ها توصیف کرد و گفت: در یک راستا از مردم می‌خواهیم تا برای اداره امور مشارکت کنند اما در حداقل امور دانشگاهیان از آن‌ها مشورت نمی‌خواهیم؛ حتماً مسوولین نظام مشارکت دانشگاهیان در امور را می‌خواهند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه کماکان در سنگر معلمی به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد، اظهار داشت: همچنان با توجه به تجربه قابل اعتنایی که از گذشته آموخته‌ام، به آینده امیدوار هستم.

 

فرجی دانا در پایان سخنان خود محمدعلی نجفی را انتخابی مناسب از سوی رییس جمهوری برای وزارت علوم توصیف و برای وی آرزوی توفیق و موفقیت کرد.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در روز ۲۹ مردادماه با ۱۴۵ رأی موافق، رضا فرجی دانا را استیضاح کردند و رییس جمهوری نیز محمدعلی نجفی را به جای وی سرپرست وزارت علوم کرد.

 

نجفی: سال تحصیلی جدید دانشگاه ها را با نشاط آغاز می کنیم


سرپرست وزارت علوم تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نگاه ما به آینده است گفت: سال تحصیلی جدید دانشگاه ها را بانشاط و شوق حرکت روبه جلو آغاز می کنیم.


 

محمدعلی نجفی امروز در مراسم معارفه خود به عنوان سرپرست جدید وزارت علوم با حضور معاون اول رییس جمهوری افزود: استیضاح حق مجلس بود اما به نظام تحقیق و آموزش کشور لطمه زد.

 

نجفی افزود: از نتیجه استیضاح خرسند نیستیم اما استیضاح حق مجلس بود که از آن استفاده کرد ، از نظر ما این مساله تمام شد.

 

وی خاطر نشان کرد از امروز به بعد نگاه ما در آموزش عالی به آینده است و مباحث مرتبط با استیضاح آقای فرجی دانا را فراموش کرده ایم.

 

نجفی با بیان اینکه سیاست های اصلی وزارت علوم تغییری نیافته چون دولت تغییر نکرده است، اظهار داشت: برنامه های دکتر فرجی دانا همان برنامه های ریاست محترم جمهوری بود که برای مردم اعلام شده لذا این برنامه ها با وجود تغییر وزرا به صورت کلی ادامه پیدا خواهد کرد، البته در روش های اجرایی با توجه به سلیقه های متفاوت تغییراتی مشاهده خواهد شد.

 

وی اظهار داشت: استیضاح خدمتی برای دکتر فرجی دانا بود تا بارسنگین مسوولیت از دوش وی برداشته شود و وی به علاقه اصلی خود یعنی علم آموزی و پژوهش بپردازد ولی در عین حال لطمه ای هم به آموزش عالی وارد کرد.

 

سرپرست وزارت علوم ابراز امیدواری کرد حجم فشارها و مشکلات برای مدیران دانشگاهی کم شود و دانشگاه ها با کمک دولت و فارغ از مشکلات مالی و اداری به مسائل آموزشی و کیفیت آن بپردازند.

 

سرپرست وزارت علوم جلب مشارکت دانشگاهیان، استقلال دانشگاهها، شفافیت در عملکرد و ایجاد نظام تصمیم سازی برای بهره مندی از خرد جمعی را از اصول برنامه های خود اعلام کرد.

 

نجفی توضیح داد: تصمیم داشتم زیر بار مسوولیت اجرایی جدیدی نروم ولی شرایط پیش آمده و خواست رییس جمهوری باعث شد به عنوان یک سرباز نظام جمهوری اسلامی این مسوولیت را برعهده بگیرم و از خداوند متعال در این مسیر استمداد می طلبم.

 

 

** سلب اختیارات دانشگاه ها در هشت سال گذشته

 

سرپرست وزارت علوم با اشاره به موضوع استقلال دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که چندین بار از سوی مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است ، گفت: در 8 سال گذشته برخی اختیارات دانشگاه ها ازآنها سلب شده است که باید تلاش کنیم تا جایی که میسر است این اختیارات به دانشگاه ها بازگردانده شود.

 

وی با اعلام اینکه استقلال دانشگاه ها از اصول اولیه آموزش عالی است تاکید کرد باید حدود و ثغور استقلال دانشگاه ها تعریف شده و با مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه توافق شود.

 

نجفی افزود: همچنین بخشی از اختیارات وزارت علوم گرفته شده و به بیرون از آن واگذارشده است که باید با تعامل ، منطق و استدلال به این وزارت برگردانیم.

 

وی تاکید کرد: باید یک نظام تصمیم سازی در وزارت علوم با استفاده از خرد جمعی و عقلانیت مجموعه آموزش عالی طراحی کنیم که پشتوانه برنامه ریزی در این وزارت و مجموعه دولت و نظام اسلامی باشد.

 

 

** بورسیه های، مساله ای ملی شده است

 

سرپرست وزارت علوم شفافیت در برنامه ها را یک اصل مهم اعلام کرد و گفت: در موضوع بورسیه ها نیز که هم اکنون به یک مساله ملی تبدیل شده است با شفافیت بررسی می کنیم و اطلاع رسانی خواهد شد.

 

وی این موضوع را که عده ای بدون داشتن شرایط کافی به عنوان مدرس و استاد وارد دانشگاه های کشور شوند را دغدغه وزارت علوم و دولت در ماه های گذشته دانست و حساسیت این موضوع را بیشتر از موضوعات مالی و بودجه ای عنوان کرد.

 

نجفی مشارکت دانشگاهیان را از اصول دیگر برنامه های خود نام برد و اظهار داشت : باید سیستمی در این زمینه طراحی شود تا این اصل مهم و بدیهی اجرایی شود.

 

نجفی همچنین با تقدیر از زحمات و خدمات فرجی دانا در طول 10 ماه گذشته گفت: شان خدمات فرجی دانا درطول مسوولیت 10 ماهه بیشتر از تجلیل در یک مراسم کوچک است و برای این موضوع در یکی از دانشگاه های تهران برنامه مفصل تری در نظر گرفته ایم و از سخنان ایشان در جمع روسای دانشگاه ها نیز استفاده خواهیم کرد.

 

 

ارسال به :