دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ -
- 18 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
معاون فرهنگی وزیر: مسئله کانون نویسندگان ایران به ارشاد ارجاع داده نشده است
جرس: معاون فرهنگی وزیر ارشاد در پاسخ به این پرسش که موضوع ارشاد در مورد احیای مجدد کانون منحله نویسندگان ایران چیست، مدعی شد: مسئله کانون به ارشاد ارجاع داده نشده تا ارشاد بخواهد در آن دخالت کند.

 

به گزارش فارس، سید عباس صالحی در حاشیه مراسم بزرگداشت جلال آل احمد در پاسخ به این پرسش که موضع وزارت ارشاد درباره انتخابات مجمع و احیای مجدد کانون نویسندگان ایران چیست، توضیح داد: مسئله کانون منحله نویسندگان به ارشاد ارجاع داده نشده تا ارشاد بخواهد در آن دخالت کند.

 

وی گفت: بنده از برگزاری مجمع عمومی بی‌اطلاع هستم، اما ارشاد در ارتباط با اینکه این مجمع عمومی برگزار شد، نه اطلاعی داشته و نه نظری داده و نه در برگزاری آن نقشی داشته است.

 

وی در پاسخ به این سؤال که انتقادها به معاونت فرهنگی به تعامل با نهادهای امنیتی باز می‌گردد، هم گفت: ما با نهادهای امنیتی که جایگاه رسمی در فضای کشور دارند، ارتباط و تعاملاتی داریم که تا امروز خوب بوده است. نهادهای امنیتی چون وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و مجموعه کسانی که در حوزه امنیت جایگاه رسمی دارند. آنچه که به نظر می‌رسد و مطلوب است اینکه نهادهای امنیتی رسمی در کارها دخالت داشته باشند و امکان گفت‌وگو فراهم شود و مجموعه حرف‌هایی که می‌زنند همچنین مسیر روشن باشد نهادهای امنیتی رسمی مسلما به سود فرهنگ و امنیت هستند اما آنچه که می‌تواند دغدغه آمیز باشد حوزه‌هایی است که مسئولیت اصلی آنها امنیت نیست. اما در عین حال در حوزه‌های امنیتی ورود می‌کنند.

 

صالحی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره اینکه در بدو ورودتان به فارس گفته بودید کار اجرایی نداشتم اکنون تجربه و مسئولیت پذیرفته‌اید؛ کار اجرایی در دولت آقای روحانی چگونه است، گفت: عیب عمده کار اجرایی این است که انسان از کارهای اساسی و تعلقات شخصی فاصله پیدا می‌کند که در این یکسال از این حیث محرومیت داشته‌ام.

 

این معاون وزیر درباره صحبت‌های سخنگوی قوه قضائیه پیرامون نویسندگان به این جمله اکتفا کرد که درباره صحبت‌های آقای اژه‌ای حرفی ندارم.
 

ارسال به :