سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
22 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
جناب آقای خامنه ای؛ بیماری این طرف با آنطرف بام!


در آموزه‌های دینی ما مسلمان از نعمتهای فراوانی که خداوند به بشر عنایت نموده زیاد یاد شده تا جایی که قرآن شریف به پیامبرش در سوره ضحی می فرماید ... (( واما بنعمه ربک فحدث )) و اما نعمت پروردگارت را باز گو و از نا شناخته‌ترین این نعمتهای الهی همانا سلامتی و صحت و عافیت است که انسانها در تا به بلیه‌ای دچار نشوند کمتر قدر دان این نعمت الهی هستند و حتی در دعاهای ماه مبارک رمضان یکی از این دعاها همانا دعای برای سلامتی کلیه بیماران است(اللهم اشف کل مریض) که حتی این دعا هیچ اشاره‌ای به نوع رنگ و نژاد و مسلمان و غیر مسلمان هم ندارد ! و این خود نشانگر این است که وجود انسانها و سلامتی‌شان به دلیل اینکه مخلوق خداوند هستند و خداوند به همه بندگانش لطف و نظر رحمت دارد در نظر خداوند ارزشمند است.


این مقدمه از این رو آورده شد که در خبرها آمده بود جناب آقای خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی بدلیل عارضه پروستات در یکی از بیمارستانهای دولتی ! تهران مورد عمل قرار گرفته و اکنون حال عمومی ایشان مطلوب و رضایت بخش گزارش شده در پی این عمل رو ئسای قوای مجریه ،مقننه و قضائیه و همچنین رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان و.... از ایشان عیادت کرده و جویای سلامتی ایشان شدند .


اما با این مقدمه و شرح خبر ذکر این نکات قابل توجه است : رئیس تیم جراحی رهبری آقای دکتر علیرضا مرندی وزیر بهداشت و نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌اش تصریح می کند که رهبری در یکی از بیمارستانهای دولتی ! و در زمان صبح زود که برای بیماران دیگر مشکلی بوجود نیاید مورد عمل قرار گرفته اند ! البته ذکر این چند بند که بیمارستان دولتی بوده و در ساعات اولیه صبح عمل انجام شده کمی خوش خیالی و شاید نوعی عوامفریبی را بهمراه داشته باشد زیرا همه کسانی که به این گونه بیمارستانهای دولتی مراجعه می کنند به خوبی می دانند و شهادت می دهند که کمترین رسیدگیها در این بیمارستانها و کادر درمانی‌شان به دلیل آنچه که پزشکان می گویند حق و حقوق ما داده نمی شود انجام می شود و لذا ذکر اینکه ایشان در بیمارستان دولتی !! مورد عمل قرار گرفته اند با واقعیت موجود فاصله زیادی دارد و حتی خود نویسنده برای همین عمل پروستات پدرم در یکی از این بیمارستانهای دولتی مبلغ سیصد هزار تومان زیر میزی پرداخت نمودم و حال کیست که نداند بیمارستان دولتی که بنا باشد همه تجهیزات و تیم پزشکی آن از بهترینها و مجرب ترینها تشکیل شده باشد دیگر دولتی نیست بلکه بیمارستان اختصاصی ویژه رهبریست ! آقای دکتر مرندی همچنین به این موضوع اشاره دارد که ایشان در ساعات اولیه صبح مورد عمل قرار گرفتند تا برای مراجعین دیگر مشکلی پیش نیاید و این هم از آنها فکاهیات روزمره است که مگر می شود رهبری در جایی آن هم مکان عمومی با این حجم تردد و نیز عیادت کنندگانی که خود یک لشکر محافظ و بادی گارد بدنبالشان است باشد و کار‌ها به روال عادی انجام پذیرد ! طبق حقوق انسانی و بشری بیمار نیازمند رسیدگی و ترحم است تا جایی که در میدان جنگ و مبارزه نیز کسی حق تعدی به مجروحین و بیماران را ندارد و حتی پیامبر اسلام (ص) به فردی یهودی که به روی ایشان زباله و خاکستر می ریخت در زمان بیماری وی به عیادت او رفته و از وی دلجویی نمودند تا جایی که مرد یهودی به دین اسلام متمایل شد . حال چگونه است که مرجع تقلید مظلوم و مبارزی که سالها برای استقلال و آزادی و استقرار حکومت اسلامی باید اینگونه در مواجهه با بیماری مورد کم لطفی قرار گیرد تا جایی که در قسمتی از کتاب خاطرات فقیه عالیقدر مرحوم آیت الله العظمی منتظری آمده است :


در سال ۱۳۷۲برای انجام یکسری آزمایشها با هماهنگی قبلی به بیمارستان لقمان حکیم تهران مراجعه کردم ، واسطه ما هم آقای فاضل میبدی بود که با یکی از پزشکان آنجا به نام آقای دکتر توکل سابقه آشنایی داشت. وقتی ما به بیمارستان رسیدیم و آزمایشها و تست قلب صورت گرفت آنها گفتند شما باید سریعا بستری شوید و کمترین حرکتی برای شما خطرناک است ، حتی برای اینکه من کمتر تحرک داشته باشم در همان جا یک ویلچر آوردند و مرا روی آن نشاندند؛ بعد چند نفراز پزشکها که برای معاینه آمده بودند برای انجام مقدمات کار از اتاق خارج شدند و ما هم منتظرماندیم و خودمان را برای بستری شدن آماده می کردیم, اما این انتظارخیلی طول کشید و چند ساعتی ادامه داشت و هیچ یک از پزشکها به سراغ مانیامدند و این برای ما مساله‌ای شد که چطور اینها که این همه اصرار و عجله داشتند تا این اندازه تاخیر کرده اند ؛ روی این اساس آقای فاضل میبدی از اتاق خارج شد و سراغ آنها رفت و وقتی آنها رادیده بود خیلی با حالت اضطراب و نگرانی گفته بودند که الان پنج نفر از نیروهای اطلاعات به اینجا مراجعه کردند و با تهدید از ما تعهد گرفتند که شما حق بستری کردن فلانی را در بیمارستان ندارید !بعد همان پزشکها خیلی اظهار شرمندگی کرده و عذر خواسته بودند ماهم که دیدیم قضیه از این قرار است گفتم عیبی ندارد و با وجود همه خطرات از همان جا به طرف قم حرکت کردیم که الحمدلله اتفاقی نیفتاد ؛ بعدا شنیدم که متاسفانه برای آقای دکتر توکل در این رابطه مزاحمتهای زیادی ایجاد کرده اند !.


این قضیه وقتی منتشر شد انعکاس خیلی بدی داشت که چطور یک چنین رفتار غیر اخلاقی که همه دنیا آن را مذمت می کنند اتفاق می افتد ، و خلاصه بعضی‌ها خیلی به دست و پا افتادند و شروع به تکذیب کردند و حتی با تهدید مسئولان بیمارستان را مجبور کردند تا این خبر را تکذیب کنند . در همان زمان آیت الله گلپایگانی جریان را شنیده و خیلی ناراحت شده بودند و به من پیام دادند بیمارستان ما در قم در اختیار شماست و هر نوع ابزار پزشکیو هر نوع پزشک لازم باشد برای شما فراهم می کنم اعلی الله مقامه الشریف.


اکنون جناب آقای خامنه‌ای با مراجعه به ضمیر و فطرت انسانی‌شان پاسخگوی این سوال باشند که آیا بیماری مرجع تقلید شیعیان و شخص دوم مملکت باید پس از برکناری ! کمتر از بیماری پروستات ایشان بوده که به قول پزشکان با عمل سرپایی نیم ساعته و بدون بیهوشی بهبودی حاصل شده است و این رفتار با یک مرجع تقلید پس از عمری تلاش با روح تقوا و عدالت سازگاری دارد یا خیر !!
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


 

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.